ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Milletvekili Sayın Lütfiye İlksen CERİTOĞLU KURT, İnönü Anadolu Lisesi ve Süheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

     Çorum Milletvekili Sayın CERİTOĞLU’nun ziyaretine   İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Özcan KUŞCU, Davut DEMİRBAŞ ve okul müdürleri eşlik etti.
Çorum Milletvekili Sayın Lütfiye İlksen CERİTOĞLU KURT, İnönü Anadolu Lisesi ve Süheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek  incelemelerde bulundu.

     Okullarda Z  Kütüphaneleri de gezen Çorum Milletvekili Sayın CERİTOĞLU: “Topluma okuma alışkanlığı kazandırılması noktasında Z kütüphaneleri büyük bir kazanım. Öğrencilerin Z kütüphanelerden daha verimli bilgi alacağına inanıyorum. Teknoloji ile donatılmış bu ortamlardan, öğrenciler istedikleri bilgiye daha çabuk ulaşma imkanı bulabileceklerdir." dedi.

      Z Kütüphaneler hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “İlimizde 20 tane Z kütüphane bulunmaktadır.  Ayrıca Çorum Belediyesi tarafından 34 tane Z Kütüphane yapılarak okullarımıza kazandırılacaktır. Z Kütüphaneler,  içerisinde internet hizmeti verilen, dijital kitap içerikleri ile zenginleştirilmiş, temel eserleri de barındıran, bilgi teknolojisi sınıfları ile kütüphanelerin bir araya getirilerek, okulların giriş katına konumlandırılmış yerlerdir. Bu mekanlar bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zeka oyunlarına kadar çocukların ilgisini çekebilecek birçok materyallerle donatılmıştır. Yine çocukların rahat edebileceği  şekilde dekore edilmiş rengarenk masalar, koltuklar bulunmaktadır.” dedi.

      Çorum Milletvekili Sayın Lütfiye İlksen CERİTOĞLU KURT, Süheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu  kantinine yapılan “Al Götür, Oku Getir” kitap köşesini ve mahalle halkının da kullanabildiği sentetik çim sahayı gezerek, incelemelerde bulundu. 

23-01-201723-01-201723-01-201723-01-201723-01-201723-01-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.