ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünden “Doğunun Yedinci Oğlu Sezai KARAKOÇ Şiir Dinletisi”

     Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cihannüma Çorum Temsilciliği işbirliğinde Turgut Özal Konferans Salonunda gerçekleşen programa Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ, Daire Başkanları Sayın Abdulhalık BAŞ, Sayın İhsan ERKUL ve çok sayıda davetli katıldı.
Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünden  “Doğunun Yedinci Oğlu Sezai KARAKOÇ Şiir Dinletisi”

     Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Bakanlığımızın genel politikası öğrencilerimizin kültürel, sanatsal faaliyetlerden herhangi birisi ile ilgilenmeleri yönündedir.  Bu sayede öğrencilerimizin özgüvenleri başta olmak üzere kişilikleri de olumlu yönde gelişecektir. Bu vesileyle, programın düzenlenmesinde işbirliği içerisinde bulunduğumuz Cihannüma Çorum Temsilciliğine, idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim. Ayrıca programı teşriflerinden ötürü Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ ile Daire Başkanlarımız Sayın Abdulhalık BAŞ ve Sayın İhsan ERKUL’a teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

    Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif  YILMAZ:  “Genel Müdürlüğümüz olarak ´40 Şair 40 Şiir Projesi´ni başlatmış bulunmaktayız. İzleyeceğimiz etkinliğimizde projemizin uygulandığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Medeniyetimizde şiir dilinin çok önemli bir yeri vardır. Bu dilin gençlerimize öğretilmesi gerekmektedir. Çorum’un kültür sanat alanında çok hareketli olduğunu duyuyordum, bu gece Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Çorum Belediyesi ve Cihannüma ile birlikte düzenlediği iki ayrı program ile buna şahit oldum.” dedi.

     Konuşmaların ardından Sezai KARAKOÇ’un düşünce ve fikir hayatı hakkında sinevizyon sunumu gerçekleştirildi. Sunumdan sonra Çorum imam hatip ortaokulları ve imam hatip liselerinden 20 öğrenci Sezai KARAKOÇ şiirlerini okudu. Ödüllerin ve hediyelerin takdimiyle program sona erdi.

16-03-201716-03-201716-03-201716-03-201716-03-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.