ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum da Alişan KAPAKLIKAYA Rüzgarı Esti

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün davetlisi olarak Çoruma gelen Kişisel gelişim uzmanı, eğitimci, yazar Alişan KAPAKLIKAYA 04-08 Mayıs haftasında yaklaşık 1000 öğrenci velisine yönelik tam 6 seminer verdi.
Çorum da Alişan KAPAKLIKAYA Rüzgarı Esti

Kendisini duygu eğitmeni olarak ta tanımlayan KAPAKLIKAYA; “Yaşamak bir yolculuk aslında. Biz de kendimizi aramak, kendimizle buluşup kucaklaşmak istiyoruz. Yolumuz eşimizle kesişti. Birlikte yürümeyi istiyor muyuz? Kendi sevgi dilimizi, öğrenme stilimizi, başarı ve mutluluk stratejilerini biliyor muyuz? Yoksa biz buzdağı mıyız? Dışarıya karşı gülümseyen yüzün arkasında derin acılar yaşayan, kimseye duyuramadığı çığlıklar atan bir biz daha mı var? Sevgi emek ister, bakım ister, ilgi ister. Evlilikte birlikte oluşturduğumuz sevgi çınarına emek verecek miyiz? Sevmek sevdiğini geliştirmektir. Biz sevdiğimizi geliştiriyor muyuz yoksa kısıtlayıp solduruyor muyuz? Ailemizden aldığımız alışkanlıklarımızı evliliğimize karıştırma olasılığımız var mı? Doğru eş mi arıyoruz, doğru eş olmaya mı çalışıyoruz? Gibi daha onlarca sorunun cevabını muhatabına buldurmanın gayretinde olduğunu söylüyor.

KAPAKLIKAYA; Öğrenci üzerinde birinci dereceden etki sahibi olan velilerin kendi aralarındaki duygu salınımlarının çocuklarına yansıdığını, bu durumunda çocuğun tüm hayatında etkili olduğunu, geleceğini şekillendirdiğini belirtiyor. İyi fidan yetiştirmenin sırrının iyi toprak bulmak olduğunu vurgulayan yazar, seminerlerinde çoğunlukla hayattan anekdotlarla katılımcılarının duygu dünyalarına hitap ediyor.

 

 Seminerlere katılan veliler yeni bakış açıları kazandıklarını ve çok verimli bir seminer olduğunu, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün böyle değerli bir insanla kendilerini buluşturduğu için teşekkürlerini sundular.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.