ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Kitap Fuarı ve Kültür Günleri başladı.

     Hürriyet Meydanı’nda açılışı yapılan Kitap Fuarına  Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, bazı daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Kitap Fuarı ve Kültür Günleri başladı.

     Çorum Belediyesi Mehteran Takımı açılış öncesinde konser verdi. Daha sonra  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK bir konuşma yaparak: “Çorum’da güzel şeyler oluyor. Dün 1970 çocuğumuzla okuma grubu final programı yaptık. Belediye Başkanımıza bu konudaki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kur’an-ı Kerim’in ilk emri ‘Yaradan Allah’ın adıyla oku’ ayetine muhatap  büyük bir medeniyetiz. Aslında tüm kitaplar bir kitabı okumak ve anlamak için. Onu anladığımız zaman hem dünyamız hem ahiretimiz mamur olur. 7. Kitap Fuarının Çorum için  hayırlı olmasını diliyorum. Okumayan sınıfta kalıyor diyoruz.  Daha çok okumak ve daha çok anlamak dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

     Çorum Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ, Kitap ve Kültür Günlerine olan ilginin her geçen yıl arttığını belirterek: “Bu yıl 7. Kitap Fuarımızı açıyoruz. Böylece insanımıza ışık olmayı amaçlıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Dil Edebiyat Derneğimiz yol arkadaşlarımız. Hepsine teşekkür ediyorum. Tereddüt ederek başladığımız bu çalışmanın bir ihtiyaç olduğunu gördük.  Aynı zamanda burada bir kültür platformu oluşuyor. Öğrencilerimiz yazarlarla buluşuyor, televizyon programları yapılıyor. Belediyecilik sadece alt yapı yatırımlarından ibaret değildir. Şehrin kültürel etkinliklerine de, sosyal hizmetlerine de belediyelerin ilgi göstermesinin gerekiyor. Sosyal kültürel faaliyetlerle insanın gönlünü kazanırsınız. Kitap fuarlarıyla milletimizin yolunu açıyoruz. Ecdadımıza karşı mesuliyetimizi yerine getiriyoruz. ” dedi.

     İl Vaizi Fazıl SARAÇ’ın yaptığı duadan sonra  kurdela kesilerek fuar açılışı yapıldı. Başkan KÜLCÜ ve protokol üyeleri stantları gezerek, sergilenen kitaplar hakkında bilgi aldı.

05-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.