ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Belediyesi ile “Sağlam Çınarlar Projesi” Protokolü İmzalandı.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çorum Belediyesi arasında  “Sağlam Çınarlar Projesi” İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL tarafından imzalandı.
Çorum Belediyesi ile “Sağlam Çınarlar Projesi” Protokolü İmzalandı.

             İmza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Köklerimle Atiye Bakıyorum” sloganıyla hayata geçirilen ‘Sağlam Çınarlar Projesi’ ile öğrencilerimiz,  okul ve çevresindeki sosyal yaşamın ahlaki ve etik değerlere uygun olarak şekillenmesini istiyoruz. Bu sayede kültürel kodların güçlendirilerek, toplumsal sorumluluklarının farkında olan bir gençlik yetiştirilmesini amaçlıyoruz.  Milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı sağlamak için hem modern dünyaya yön verebilen hem de kendi kültürel değerlerimizi koruyan gençler yetiştirmeliyiz” dedi. 

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki GÜL ise; Öğrencilerimize temel insanî değer ve erdemlerin kazandırılması ve davranışa dönüştürülmesine değinerek, bireyin belirli değerlerin farkına varması, benimsemesi ve kişiliğe dönüştürerek davranış halinde sergilemesi başlı başına bir eğitim ve eğitici sorumluluğudur” dedi.

 

      Proje kapsamında ilkokul öğrencilerimiz tarafından okullarımızda proje kulüpleri oluşturulacak ve her ay bir ‘değer’ okullarımız ve öğrencilerimiz tarafından işlenecektir. Ayın değeri ile ilgili seçilen seminer konferans vb. çalışmalar Çorum Belediyesi tarafından desteklenecektir.

08-12-2015

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.