ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Belediyesi ile “15 Temmuz Milli İrade Projesi” Protokolü İmzalandı.

      Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çorum Belediyesi’nin birlikte yürüteceği “15 Temmuz Milli İrade Projesi” İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL tarafından imzalandı.
      Çorum Belediyesi ile “15 Temmuz Milli İrade Projesi” Protokolü İmzalandı.

      İmza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “15 Temmuz İhanet girişimi bizleri pek çok konuda yeniden düşünmeye yönlendirmiştir. Bu kalkışma Türkiye’ye karşı dünyanın bir ihanet girişimidir. Onun için daha hassas hareket etmek zorundayız. Akademik başarının yanında, sosyal, kültürel faaliyetlerle, okul öncesi dönemden başlayarak vatanını, milletini seven bireyler  yetiştirme sorumluluğu ile hareket  ediyoruz. Bu proje ile gençlerimizin illegal yapılanmalara karşı kendi iradesine sahip çıkan ve daha bilinçli bireyler olmaları için farkındalık oluşturmak  amacındayız.” dedi.

      Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki GÜL ise; “15 Temmuz ihanet girişimi, demokrasimize sahip çıkmak adına bizlere daha dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatmıştır. Gençlerimizin öğretim alanında başarılı olmaları tek başına yeterli değildir. Vatanını daha çok seven ve değerlerine daha çok sahip çıkan birer fert olarak yetişmelerini sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.

      Proje kapsamında, okullarda  konuyla İlgili sosyal-kültürel faaliyetler (yarışmalar; kısa film, resim, şiir, müzik, afiş, kompozisyon, senaryo, tiyatro vb) düzenlenerek, proje ile ilgili dergi, broşür ve panolar hazırlanacaktır. Proje amacı doğrultusunda  geziler düzenlenerek il genelinde seminer ve konferanslar gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

24-10-201625-10-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.