ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Atatürk Anadolu Lisesinde Robotik AR-GE Laboratuvarı Açıldı

     Açılışa Belediye Başkan Yardımcısı Sayın  Zeki GÜL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Şube Müdürlerimiz, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Çorum Atatürk Anadolu Lisesinde Robotik AR-GE Laboratuvarı Açıldı

     Açılış öncesinde Okul Müdürü Halit GÜNEŞ: “Öğrencilerimizin analitik düşünme becerilerini, sebep sonuç ilişkisi kurma ve takım halinde çalışma yeteneklerini ve  inovatif düşüncelerini artırıp girişimcilik becerilerinin gelişmesi, kod okuryazarlığı bilincinin yayılması için okulumuzda  Robotik AR-Ge Laboratuvarımızı açıyoruz. Yine öğrencilerimizin mikro denetleyiciler, sensörler ve diğer elektronik ekipmanlardan oluşan Robotik AR-Ge Laboratuvarımızda teknoloji üretmeye en ileri seviyede başlamalarını hedefliyoruz.” diyerek  laboratuvarımızın oluşumunda desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e teşekkür etti.

 

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali Büyük konuşmasında: “Çorumda güzel şeyler oluyor. Öğrencilerimizin yenilikçi düşünme, yorumlayabilme, bilgisayarda oyun oynayan değil program yazan bir yapıya dönüşmeleri noktasında çalışmalar yapıyoruz. Robotik kodlama, STEM eğitimi çalışmalarına başladık. 48 öğretmenimize bu konuda formatörlük eğitimi verdik.  Okullarımızda anaokulundan lise son sınıfa kadar bu eğitimler devam ediyor.  Standartın dışında yeni şeyler yapmak lazım.  Dünya ekonomisine yön veren ülkeler bunu inovasyonla başarıyorlar. Çorum Geleceğini Kodluyor Projesi ile öğrencilerimiz program yazarak ülkemiz geleceğine katkı sağlayacaklar.  Emeği geçen öğretmen  arkadaşlarımıza ve okul yönetimine ve maddi desteklerinden dolayı Çorum Belediyemize teşekkür ediyorum. Birlikte güç alıyoruz, birlikte geleceğimizi kodluyoruz.” dedi

     Robotik AR-Ge Laboratuvarını gezen ziyaretçiler Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mehmet ÖKMEN’den yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

     Duygularını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL: “Öğrencilerimizi vatanını,  milletini seven gençler olarak yetiştirmenin yanında gelişmiş ülkeler seviyesine getirmemiz gerekir. Şu an buna mecburuz. Teknolojik imkanlarımız ne kadar ileri düzeyde olursa başımız o kadar dik olur. Çalışmalarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüze ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi. 

02-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.