ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum 10 Pilot İl Arasında

Çorum 10 Pilot İl Arasında

 

      Bilim Ve Sanat Merkezleri, Tasarım Beceri Atölyeleri Ve Kütüphaneler İle Güçlenecek


      Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı bilim ve sanat merkezlerini (BİLSEM) hem tasarım beceri atölyeleri hem de kütüphanelerle güçlendireceklerini, bunun için 10 pilot ilde 10 BİLSEM seçtiklerini bildirdi. Özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı BİLSEM'lerin imkanlarının artırılması için Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK'un başkanlığında, Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre BİLGİLİ ile pilot seçilen illerin milli eğitim müdürleri ve BİLSEM müdürlerinin katılımıyla toplantı düzenlendi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YILMAZ'ın da katıldığı toplantıda Bakan SELÇUK, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, özel yetenekli öğrenciler için hafta içi ve hafta sonu ilave eğitim programlarının uygulandığı BİLSEM'leri daha etkili hale getirmek için çalışma yürüttüklerini ifade etti. BİLSEM'leri güçlendirmek için iki adım attıklarını bildiren Bakan SELÇUK, "BİLSEM'leri hem tasarım beceri atölyeleri hem de kütüphanelerle güçlendireceğiz. Bu amaçla 10 pilot ilde 10 BİLSEM seçtik." dedi. Bakan SELÇUK, BİLSEM'leri tohum ekilen toprağa benzeterek, "Bu merkezleri toprak gibi düşünüyorum. Üzerine nadide tohumlar bırakıyorsunuz. O toprağı süreceğiz, sulayacağız, çapalayacak ve çabalayacağız ki bir tohumun nasıl boy verdiğini, gürlediğini, coştuğunu, çoğaldığını görebilelim. Tohumdan da topraktan da zerre şüphemiz yok, iş ki biz onların ihtiyacını görelim." değerlendirmesinde bulundu.

     "Diğer okulların öğrencileri de tasarım beceri atölyelerinden faydalanabilecek"

     BİLSEM'lere kütüphanelerin kurulmasına Kültür ve Turizm Bakanlığı da destek verecek. BİLSEM'lerin imkanlarından diğer okulların öğrencileri de yararlananabilecek. BİLSEM'ler kendi fonksiyonlarını yerine getirirken hafta içi boş saatlerde çevrede bulunan okullarımızın öğrencileri de tasarım beceri atölyeleri ve kütüphanelerden yararlanabilecek.

      Pilot uygulama için İstanbul, Adana, Antalya, Amasya, Batman, ÇORUM, Gaziantep, Rize, Tokat ve Tekirdağ illeri seçildi.  

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.