ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” Kapsamında İlimizde Eğitim Programı Başladı.

Avrupa Birliği ve Ülkemiz tarafından desteklenen, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen “Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” eğitim programı Anitta Otel toplantı salonunda Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Ertan GÖV’ün katılımı ile başladı. 
“Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” Kapsamında  İlimizde Eğitim Programı  Başladı.

3 gün sürecek olan Programda İlimiz okul yöneticileri,  eğitim öğretim personeli ve genel idare hizmetleri sınıfı personeli eğitim alacak.

Daire Başkanı Sayın Ertan GÖV,  3 milyon Avro bütçeye sahip proje, 24 ay süre ile 10 Pilot ilde 3’er günlük 10’ar eğitim programı şeklinde uygulandığını, Proje ile çocuğun fiziksel, duygusal, sözel ve psikolojik olmak üzere şiddetin her türünden korunarak, çocuğun yararını en üst seviyede sağlayan güvenli ve sağlıklı bir ortam oluşturulması hedeflendiğini söyledi.

Proje kapsamında 81 il, 650 okul ve 10 bin dolayında öğrenci, öğretmen, veli ve yöneticiye anket uygulanarak yürütülen bilimsel araştırmadan elde edilecek bulgular, ülke çapında “Çocuğa Yönelik Şiddet Risk Haritası” hazırlanmasında kullanılacak. Bu harita ile eğitim ortamında çocuğa yönelik şiddeti önleme ve azaltma politikaları ve uygulamaları geliştirileceğini dile getirdi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.