ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi Kapsamında; İlimizde 20 Rehber Öğretmene Formatörlük Eğitimi Verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlümüz tarafından Anitta Otel de “Danışmanlık Tedbiri Kararları Eğitici Eğitimleri” verildi.
Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi Kapsamında; İlimizde 20 Rehber Öğretmene Formatörlük Eğitimi Verildi.

Çocukların esenliğinin, refahının ve sosyal bütünlüğünün yüksek düzeyde gözetilmesi amacıyla fiziksel, duygusal sözel ve psikolojik her türlü şiddetten korunmasına katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan “Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” kapsamında 10 pilot il arasında yer alan İlimizde, Danışmanlık tedbiri uygulamalarının standardilize edilmesi ile ilgili 20 Rehber öğretmene formatörlük eğitimi verildi. Bu öğretmenlerde ilimiz genelinde 70 Rehber öğretmene eğitim vererek aile içi ve her türlü ortamdaki çocuğa yönelik şiddetin önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Formatörlük eğitimlerini alan 20 Rehber öğretmenimize düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Anitta otelde gerçekleştirilen sertifika törenine Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, eğitimlerini alan Rehber öğretmenlere hitaben bir konuşma yaparak; çocuğa yönelik şiddetin önlenmesi ve azaltılması yönünde farkındalığın oluşturulması, şiddet öncesi tedbirlerin alınmasının önemine vurgu yaparak projenin uygulanabilir ve sürdürülebilir olmasının rehber öğretmenlerimizle sağlanabileceğini belirtti.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.