ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” Çalışmalarına Hız Verildi.

“Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi”nin ilimizde başarılı bir şekilde yürütüldüğünü söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, projelerin amacına ulaşabilmesi için öncelikli olarak sürdürülebilirlik ve yaygınlaştırma faaliyetlerin etkin bir şekilde yapılması ile amacına ulaşabileceğini belirtti. Bu bağlamda bütün okullarımızda “Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” kapsamında faaliyetlerin planlanarak büyük bir önemle sürdürülmesi gerektiğini dile getirdi.
“Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” Çalışmalarına Hız Verildi.

“Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” kapsamında yapılacak çalışmaların yaygınlaştırılması amacıyla İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR’ın başkanlığında Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde toplantı yapıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR; AB tarafından desteklenen ve MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan projenin 10 pilot ilde (Çorum, Erzurum, Elazığ, Malatya, Kayseri, Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Mersin, Konya) başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini belirtti.

Danışmanlık tedbirleri kapsamında 20 eğitici eğitmeni olmak üzere 80 rehber öğretmene uygulamalı eğitim, okullarda şiddetin önlenmesi amacıyla 100 eğitimciye, aynı eğitim kapsamında eğitimci olmayan 100 okul personeline eğitim verildiğini, 70 branş/sınıf öğretmenine erken uyarı eğitimi, 10 pilot okulda model okul uygulamaları uygulayıcı eğitimi, TEOG sınavları için ildeki rehber öğretmenlere sınav kaygısı, motivasyon tercih danışmanlığı gibi konularda eğitim verildiğini söyledi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.