ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Sevgi ve Saygı” Konulu Konferans Verildi.

Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Sevgi ve Saygı” Konulu Konferans Verildi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan KUŞÇU, Mesleki ve Teknik Eğitim kapsamındaki okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı “Sevgi ve Saygı” konulu konferans, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Muammer CENGİL tarafından gerçekleştirildi.

      Konferans öncesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: Meslek liselerimiz değerler eğitimi kapsamında her ay bir konuyu ele almaktalar. Büyüğün küçüğe, küçüğün de büyüğe karşı sevgisi elbette önemli. Sevgi saygı kavramlarını yaşam biçimine dönüştürmemiz gerekir. Bizleri bu konuda bilgilendirmek için burada bulunan Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Muammer CENGİL’e ve katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

      Doç.Dr. Muammer CENGİL de konuşmasında: “Kendisini değerli hisseden kişi çevresine değer verir. Sevilmek, onaylanmak, insanın temel ihtiyaçlarındandır” dedi.   Doç.Dr. Muammer CENGİL konuşmasının devamında; sevgi ve saygının insanın ruhunda bulunan doğal bir yetenek olduğuna dikkat çekti.

      Programın sonunda Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan bir ebru çalışması,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK tarafından Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Muammer CENGİL’e takdim edildi.

18-02-201618-02-201618-02-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.