ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserim Projelerimiz Bölge Bilim Kurulunda.

Bu sene onuncusu yapılan “Bu Benim Eserim” adlı İlköğretim Öğrencilerine Yönelik  Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışmasının Ankara Bölge Değerlendirmesi 23-27 Mart 2015 tarihlerinde Başkent Öğretmenevi’nde yapıldı. 
Bu Benim Eserim Projelerimiz Bölge Bilim Kurulunda.

Yarışma ile; Ülkemizin insan yetiştirme kapasitesini güçlendirmek, ihtiyaç duyduğumuz bilim insanlarını yetiştirmek hedeflenmektedir. Aynı zamanda yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak; ülke genelinde bilimsel amaçlı etkinliklere ilgiyi-katılımı artırarak yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, çocuklarımıza araştırmacı bir ruh kazandırmak  amaçlanmaktadır.

İlimizde toplam 106 proje başvurusu yapılmış, bunlardan 58’i il çalışma grubu tarafından onaylanarak bölge çalışma grubunun onayına gönderilmiştir. Bölge çalışma grubuna ise, İl Çalışma Grubu üyelerimizden Merkez Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Matematik Öğretmeni Umut ÇİMEN ile İsmail Kakaç Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Sibel KOÇAK katılmıştır.

Bölgede yapılan değerlendirmede ilimiz projelerinden 34’ü bir sonraki aşama olan Bölge Bilim Kurulu Değerlendirmesine katılmaya hak kazanmıştır.  Bölge Bilim Kurulunun değerlendirmesi sonucunda Bölge Sergisine katılacak projelerimiz belli olacaktır. Bölge sergisinde yapılacak değerlendirme ile de Final Sergisine katılacak projeler belirlenecektir.

Bu zorlu süreçte tüm öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize başarılar dileriz..

 

NOT: Bölge Bilim Kurulu değerlendirmesine kalan projelerimiz ektedir.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.