ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir AB Projesi de Çorum Anadolu Özel Eğitim Meslekî Eğitim Merkezinden.

Çorum Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, başarıyla yürüttüğü okul projelerini Avrupa Birliği projeleriyle taçlandırdı. 
Bir AB Projesi de Çorum Anadolu Özel Eğitim Meslekî Eğitim Merkezinden.

Erasmus + “Zihinsel Engelli Bireylerde Mesleki Eğitim, Mesleki Yönlendirme ve Değerlendirme Metodolojisi” isimli projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.

Çorum Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Selami BOLAT, müdür yardımcısı ve özel eğitim öğretmeni ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e ziyarette bulunarak projeleri hakkında bilgi verdiler.

Projelerin yürütme aşamasında gereken desteği vereceklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın BÜYÜK: “Projelerin hazırlanmasında emeği bulunan okul idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Engelli bireylerin eğitiminde yeni bir ufuk açacak projenin ilimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyor, okulumuza ve proje ekibine başarılar diliyorum. Yürütülecek projede, dezavantajlı guruplar içerisinde önemli bir yere sahip olan zihinsel engelli bireylerin eğitimi için farklı ülke uygulamaları, Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi okulu için de örnek teşkil edecek, öğretmenlerimizin yeni deneyimler kazanmasını sağlayacaktır.” dedi.

Kabul edilen 17.600 Euro bütçeli proje ile Mesleki Teknik Eğitimin Geliştirilmesi kapsamında yurt içi yurt dışı okul ziyaretleri ve karşılıklı eğitim transferi noktasında çalışmalar yapılacaktır.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.