ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ben Yaşlanınca” Projesi Başlıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Belediyesi ile ortak yürütülecek olan “Ben Yaşlanınca” projesi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL’ün imzalarıyla başladı.
 “Ben Yaşlanınca” Projesi Başlıyor.

Proje ile, ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerimizin yaşlılarla empati kurmalarını sağlamak, büyük ailelerden çekirdek aile düzenine geçen toplumumuzda yaşanan olumsuzluklara bir nebze olsun çözüm üretebilmek ve toplumda yaşlılığa karşı bir farkındalık oluşturmak hedeflenmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Proje ile ortaokullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizden kendi yaşlılıklarını hayal etmeleri ve bununla ilgili bir sunu veya gösteri hazırlamaları istenmektedir. Böylelikle yaşlılarla empati kurmaya çalışırlarken aynı zamanda geleceklerine bugünden güzel ve anlamlı mesajlar gönderebileceklerdir.

Öğrenciler projeye en az 3 en fazla 5’er kişilik gruplar halinde başvurabilecekler ve projede en az bir 65 yaş üstü kişinin bulunması istenecektir. 20 Şubat – 14 Mart 2016 tarihleri arasında Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezinde (Veli Paşa Konağı) başvurular alınacak. Ödül töreni ise 23 Mart 2016 tarihinde yapılacaktır.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.