ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Belediye Başkanı Sayın Zeki GÜL İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret etti

Belediye Başkanı Sayın Zeki GÜL İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret etti

     Ziyarette Belediye Başkanı Sayın Zeki GÜL: “Çorum Belediyesi olarak eğitime her zaman  destek verdik. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile her sene ortak pek çok proje yürütüyoruz. 40 tane Z Kütüphane yaptık. Yine birlikte yürüttüğümüz ‘Çorum Okuyor Projesi’ projesi kapsamında Ortaokullarımızda, liselerimizde 861 grup oluşturduk. Okuma gruplarımız Türkiye’de örnek alınan bir proje olarak her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu gruplarımız 10’ar, 15’şer, 20’şer öğrenciden oluşuyor. Toplamda 10 bin 949 öğrencimiz var. Kitap okuma gruplarındaki öğrencilerimiz kendilerine temin ettiğimiz kitapları okuyor, tartışıyor ve kitaplarla ilgili değerlendirme etkinlikleri yapıyorlar. Bu projenin katkılarıyla Çorum, okuma oranında kırkıncı sıralardan onuncu sıralara yükseldi. Şehrimiz adına bu büyük bir kazanım. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürümüze ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek: “Çorum Belediyesi ve Sayın Başkanımız her zaman yanımızda yer aldılar. Bize  hep destek verdiler. Çorum’da eğitimin kalitesini artırmak için birlikte güzel projelerimizle çalışmaya devam edeceğiz. Kendileri de aynı zamanda bir eğitimci olan Başkanımız Sayın Zeki GÜL’e teşekkür ediyorum.” dedi.

 

24-04-201824-04-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.