ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başöğretmen Atatürk İlkokulundan “Göçmen Bireylerin Eğitimleri İçin Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması Projesi"

     Başöğretmen Atatürk İlkokulu Yönetici ve  Öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret ederek, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek  Programı kapsamında hazırlanan,  “Göçmen Bireylerin  Eğitimleri İçin Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması Projesi” hakkında bilgi verdiler. 
Başöğretmen Atatürk İlkokulundan “Göçmen Bireylerin  Eğitimleri İçin Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması Projesi"

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK;  “Mülteciler bize sığınan insanlardır. Özellikle kadınlar başta olmak üzere eğitime dahil olmayan bireylerin entegrasyonunun önemli olduğu bir gerçektir.  Önlem alınmazsa bu insanlar çeşitli  suçlarla karşımıza çıkabilirler. Bu açıdan projenizi önemsiyorum ve sizleri tebrik ediyorum. Bu konuda hazırlanan projelerle öğretmenlerimizin, göçmenlerin yaşadıkları adaptasyon sorunu başta olmak üzere çeşitli alanlarda yeterlilikleri artırılacaktır. İlimize gelen göçmenlere yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Halk Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile Türkçe eğitimi ve çeşitli kurs programları uygulamaktayız. Bu projenin yaygınlaştırılmasına çalışacağız. Mülteci öğrencilerimizin bulunduğu diğer okullarımızda da eğitim alan öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz tarafından bilgilendirme yapılacaktır.” dedi.

     “Göçmen Bireylerin  Eğitimleri İçin Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması Projesi” ile Başöğretmen Atatürk İlkokulunda görev yapan 26 öğretmen ve idarecilerimize göçmen psikolojisi, aidiyet, adaptasyon, göçmenlerin eğitim sorunları, psikolojik destek yol ve yöntemleri hakkında 4 gün 16 saat seminer verilecektir.

27-01-201727-01-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.