ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

21 Şubat 2021 Pazar günü ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES sınavında Çorum Merkez Başöğretmen Anadolu Lisemizin ısıtma sisteminin çalışmadığı, okul binasının soğuk olduğu, bu durumdan adayların olumsuz etkilendiği yönünde sosyal medyada yer alan iddialarla ilgili açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur.

Tüm okullarımızda olduğu gibi Başöğretmen Anadolu Lisemizde de doğal gaz kombileri don tehlikesi nedeniyle kış boyunca sürekli olarak düşük derecede çalışmaktadır.

ALES nedeniyle tüm sınav binalarımızda yapıldığı gibi adı geçen okul binamızda da sınav gününden bir gün öncesinde ( 20.02.2021) binanın ısıtılması için kombiler yüksek derecede yakılmıştır. Sınav günü ile birlikte iki günde 270 m3 gaz sarfiyatı olduğu tespit edilmiştir.

Ancak; sınav günü sabah ÖSYM' nin Covid19 tedbirleri kapsamındaki talimatı gereğince, adaylar binaya alınmadan 1 saat önce sınav salonlarının pencereleri açılmış ve havalandırma işlemi yapılmış, öğrenciler binaya alınmadan önce de kapatılmıştır. Sınav günü bu işlemler ÖSYM' nin atadığı Bina Sınav Sorumlusu tarafından koordine edilmiştir.

Bina yöneticisi olan okul müdürümüz sınav başlamadan önce tüm salonları gezmiş, sorun ve talep olup olmadığını kontrol etmiş, sınav salon görevlileri ve öğrencilerden, binanın soğuk olduğu yönünde bir şikâyet olmamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.