ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz ve Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Ahmet İşleyen, İlimizde Bir Dizi Temasta Bulundu

27-28 Aralık 2023 tarihleri arasında "İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları" ile "İlahiyat Odaklı Hafızlık Proje ve Hafız Pekiştirme Programı Değerlendirme ve Vizyon Çalıştayı" gerçekleştirildi.
 Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz ve Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Ahmet İşleyen, İlimizde Bir Dizi Temasta Bulundu

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif YILMAZ, Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İŞLEYEN, ÖNDER Onursal Başkanı İbrahim SOLMAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK, ilimiz imam hatip okul yöneticileri ile 81 ilden gelen öğretmen ve yöneticilerin katılımları ile gerçekleştirildi.

Bilgi, beceri ve tecrübe paylaşımları, okul yöneticilerimizin gelişimi, atölye çalışmaları gibi etkinliklerle iki gün boyunca süren "İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları" programı ve "İlahiyat Odaklı Hafızlık Proje ve Hafız Pekiştirme Programı Değerlendirme ve Vizyon Çalıştayı"nın açılışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Akabinde Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Emir GÖKMEN, Kur'an tilaveti sundu.

Çalıştayın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah Kodek yaptı. Mahmut Celaleddin Ökten'in belirttiği gibi çağın ihtiyaçlarından haberdar, hem kendi hem de dünya kültürünü bilen nesiller yetiştirmenin asıl vazifeleri olduğunu ifade eden Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Ahmet İşleyen, imam hatip okullarının akademik, sosyal ve kültürel anlamda farklı projelerle öne çıkmaya devam ettiğini söyledi. Ayrıca PISA ve TIMSS gibi uluslararası sınavlarda büyük başarılar sergilendiğini söyleyen İşleyen, her geçen gün eğitim alanında farklı bakış açıları sunulan proje ve programlarla imam hatip okullarının eğitim kalite ve standartlarını yükselttiklerini belirtti.

ÖNDER Onursal Başkanı Sayın İbrahim Solmaz "İmam Hatip Okullarının Dünü Bugünü Yarını" konuşmasını gerçekleştirdi.

Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz ilimiz imam hatip okul yöneticilerinden il genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Program çeşitliliğinin sağlamış olduğu avantajlar ile Türkiye genelindeki özgün uygulamaların tüm okul yöneticilerine rehber olması gerektiğini ifade eden Sayın Yılmaz, Çorum ilinde yapılabilecek alternatif çalışmalar ve hali hazırda yürütülen projeler hakkında okul yöneticileriyle istişarelerde bulundu.

Din Öğretimi Daire Başkanı Mustafa YILDIZ "İmam Hatip Okullarının Yönetim Süreçleri Bağlamında Yeniden Yapılandırılması: Okul Yönetişim ve Gelişim Modeli" üzerine konuşmalarını gerçekleştirdi.

Günün sonunda Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Sayın Halil İbrahim Aşgın ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdullah Kodek sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundular.

 29-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-2023

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.