ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Badminton Türkiye Finalleri Şampiyon Takımı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Tarafından Ödüllendirildi.

      İlimiz temsilcisi Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi Badminton takımı kızlar ve erkeklerde Türkiye şampiyonu oldu. Bu sonuçla Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi Badminton takımı, okullar arası Badminton Gençler Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.
Badminton Türkiye Finalleri Şampiyon Takımı  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Tarafından Ödüllendirildi.

      Türkiye şampiyonluğu ile ilimize dönen Badminton takımını makamında kabul eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK antrenör ve sporcuları tebrik ederek ödüllendirdi. 

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; “Evimizde, okulumuzda ve her ortamda hedefimizin olması çok önemli. Okyanusta giden gemi hedefi yok sayarsa rüzgar bile yardım edemez. Önce nereye gittiğimizi iyi belirlememiz lazım. Şu an öğrenciyiz, dolayısıyla okul hayatımızda da başarılı olmalıyız. Bunan yanında sporcuyuz, sporcu olarak da başarmak hedefimiz olmalı. Çorum’umuza, özellikle Osmancık ilçemize başarma mutluluğunu yaşattınız. Sizlerle bu mutluluğu yaşadık. Ancak ilk önce mutlu olmak sizlerin hakkı. Atatürk’ün de dediği gibi; bu başarının zeki, çevik, ahlaklı bir şekilde, okul hayatında da, aile hayatında da devam ettirilmesi önemlidir. Bundan sonraki hedefiniz Türkiye’yi Malta’da en güzel şekilde temsil etmek olacaktır. Bu noktada sizlere güveniyorum. Sizlerin başaracağınıza inancım sonsuz. Çorum ili olarak ilk defa ülkemizi temsilen katılacağınız Badminton Gençler Dünya Şampiyonası’nda sizlere Malta’da başarılar diliyorum” dedi.

     - Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi, 22-23 Aralık 2016 tarihlerinde il birincisi olarak 18-20 Ocak 2016 tarihleri arasında Aksaray’da yapılan Grup Müsabakalarında grup birincisi oldu.

     - 26-29 Şubat 2016 tarihleri arasında Mersin de düzenlenen Okul Sporları Badminton Gençler Türkiye Birinciliği müsabakalarında da Türkiye şampiyonu oldu.

     - Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi 28 Mart-03 Nisan 2016 tarihleri arasında Malta Gzira’da yapılacak olan “Okullar Arası Badminton Gençler Dünya Şampiyonası’nda Ülkemizi temsil edecek. 

07-03-201607-03-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.