ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Azmi Milli Ortaokulu Çorum’un Gururu Olmaya Devam Ediyor.

  “UZUN İNCE BİR YOLDAYIM.” İSİMLİ MATEMATİK PROJESİ BÖLGE ELEMESİNİ GEÇİP TÜRKİYE FİNALİNE YÜKSELDİ.
Azmi Milli Ortaokulu Çorum’un Gururu Olmaya Devam Ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK organizesinde Türkiye genelinde ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Projesi Yarışması” Ankara bölge final sergisi Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi fuaye salonunda 05-06/Mayıs/2015 tarihleri arasında 2 gün süreyle sergilendi.

Ankara bölge sergisine katılan Ankara-Çorum-Bolu-Kırıkkale-Bartın-Zonguldak-Karabük-Çankırı illerinden toplam 60 proje sergilendi. Çorum’un toplam 10 proje ile temsil edildiği Projelerden 40 tanesini Fen Bilimleri,20 tanesi matematik projeleri oluşturdu. Her iki kategoride ilk 3’çe giren projeler Türkiye finaline yükseldi.

07 Mayıs 2015 günü Ankara Başkent Öğretmenevinde ödül töreni düzenlendi. Öncelikle sergiye katılan 60 proje sahibi öğrenci ve danışman öğretmenlerine Teşekkür belgeleri ve ödülleri Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve Bölge Bilim Kurulu üyelerince verildi. Daha sonra Bölge Bilim Kurulu üyelerince belirlenerek ilk üçe giren 3 fen bilimleri projesi ve 3 matematik projesi açıklandı. 3 fen projesi Ankara okullarından çıktı. Matematik projelerinde Ankara’dan 2 okul ve Çorum’dan (İskilip) 1 okul projesinin Türkiye finaline çıktığı açıklandı. Öğrencilere ve danışman öğretmenlerine ödülleri verildi.02-03-04.Haziran.2015 tarihleri arasında Ankara Başkent Öğretmenevinde düzenlenecek Türkiye finalinde Çorum’u İskilip Azmi millî Ortaokulundan Çiğdem UYSAL “Uzun ince Bir Yoldayım.” İsimli matematik projesi ile temsil edecek.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK yaptığı açıklamada; başarıların tesadüfi olmadığını, sistemli çalışmanın ve inanmanın başarıyı getirdiğini, öğrencimiz ve danışman öğretmenimizin başarılarının Türkiye derecesi yaparak taçlanacağına inandığını ifade ederek öğrencimize ve danışman öğretmenimize Türkiye finali için başarılar diledi.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.