ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Öğrencilerinden “Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi: Mustafa KUTLU” Paneli

Anadolu Mektebi Öğrencilerinden  “Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi: Mustafa KUTLU” Paneli

     Öğretmen mukadder Akaydın Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda düzenlenen panele İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi  Sayın Prof. Dr.Cemil HAKYEMEZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Hüseyin KIR, Okul Müdürü Sayın Mustafa HEKİM, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

     Panelde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Özverili bir çalışma yaparak bu paneli gerçekleştiren yönetici arkadaşlarımı, öğretmenlerimizi  ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.  Bu  çalışmaya katılan öğrencilerimiz 40 yıllık yazar, şair eleştirmen gibi karşımıza çıkıyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın bir projesi olarak 23 ilde başlayan bu çalışma, geçen sene Akif Okumaları, bu sene, Mustafa KUTLU, gelecek sene inşallah Tarık BUĞRA ile devam edecek.  Eski Bakanımız Sayın Sami GÜÇLÜ’nün öncülüğünde devam eden  bu çalışma 15-20 yıl sonra Türkiye’nin yazarlarını oluşturma hareketidir.  Gerçekten çok sağlam bir yapı içerisinde okuyan, düşünen arkadaşlarımız geliyor. Necip Fazıl okumaları beş kitapla başlandı, Akif okumaları 27 kitap, bu sene 13 kitap, gelecek sene de13 kitap şeklinde devam edecek. Bunları okuyan öğrencilerimiz  bir fakülte bitirmiş kadar olacaklar. Okumak gerçeğe teslim olmak, geleceğe emin adımlarla yürümek demek. İşte bu gerçekleşiyor. Bir kar tanesinin çığa dönüştüğü gibi okuma hareketi genişliyor. Diğer öğrencilerimizin de bu hareketin içinde olmalarını istiyoruz.  Gelecek bu günden daha iyi olacak. Sadece akademik başarı değil, tüm öğrencilerimizin sosyal kültürel, sanatsal veya sportif faaliyet içerisinde olmasını istiyoruz. Bu tür okuma hareketleri elbette en önemlisi. Panele katılan öğrencilerimizi  tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

     Öğretmen mukadder Akaydın Anadolu Lisesi öğrencisi Buse Nur AKÇAY’ın yönettiği panelde; 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi öğrencisi Nurcihan ÖZARSLAN Mustafa KUTLU’nun Eserlerinde “Dini Kavramlar”, Şehit Erol OLÇOK Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi   Batuhan ÇIRAKOĞLU” İyilik”, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Keziban AK  “Batılılaşma ve Yabancılaşma”, Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi Öğrencisi Büşra KARABIYIK “Taşra ve Taşradan Şehre Göç”  başlıkları üzerine konuşma yaptılar.

07-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.