ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Öğrencileri “Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa KUTLU”yu anlatacak

     Anadolu Mektebi Öğrencileri 10-11-12 Ekim  tarihlerinde Çorum’da düzenlenecek olan  bir dizi panelle, ödüllü yazar Mustafa KUTLU’yu anlatılacak.
Anadolu Mektebi Öğrencileri “Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa KUTLU”yu anlatacak

     Açılış Töreni ve ilk panel Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ’ın katılımıyla Çorum Devlet Tiyatro Salonunda saat 09.30’da başlayacak.  Üç gün boyunca Çorum Devlet Tiyatrosu, Buhara Kültür Merkezi ve çeşitli okullarda düzenlenecek 10 ayrı panelle, Yazar Mustafa KUTLU Çorum’dan tüm Türkiye’ye anlatılacak.

     13 ilden gelen 40 panelist öğrencinin gerçekleştireceği 10 ayrı panelde, gençler Mustafa KUTLU’nun üslubu, topluma bakışı ve modernleşme ilişkisi gibi yönlerini ele alacak. Programa Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM, Devlet Sanatçısı Bayram Bilge TOKEL, yazarlar Prof. Dr. Durmuş GÜNAY, Ali AYÇİL, Mehmet ÇETİN katılacak.

     Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Yürütme Kurulu Başkanı ve Eski Tarım Bakanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, çoğunluğunu lise öğrencilerinin oluşturduğu panelistlerin, bu toprakların yetiştirdiği en önemli yazarlardan olan Mustafa KUTLU’yu bütün yönleri ile ele alacaklarını ve program boyunca gençlerin Çorum’da bir Mustafa KUTLU rüzgârı estireceklerini söyledi. Bugüne kadar 15 ayrı şehirde Mustafa KUTLU Panelleri düzenlendiğini belirten Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, Anadolu Mektebi Projesi ile tarih ve millet şuuru gelişmiş, donanımlı ve erdemli gençler yetişmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

     Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, “Projemizde yer alan lise ve üniversite öğrencisi arkadaşlarımız Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülünün sahibi hikâye yazarı Mustafa KUTLU’nun kitaplarını okuyup, birikimlerini bu paneller kanalıyla toplumla paylaşacaklar ve Mustafa KUTLU’nun eserlerinden aldıkları lezzetleri topluma aktarma imkanı bulacaklar. Böylece Çorum’da Mustafa KUTLU’nun ismini duymayan öğrencimiz kalmayacaktır.” dedi.

     10.10.2017 Salı günü saat: 20.00’de Devlet Tiyatro Salonunda düzenlenecek olan şiir dinletisine Yazar Ali AYÇİL ve Devlet Sanatçısı Bayram Bilge TOKEL katılacaklardır. Türk Halk Müziğinden güzel örneklerin seslendirileceği programa tüm halkımız davetlidir.

09-10-2017


Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.