ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Öğrencileri Çalışmalarına Başladı

     Eski Tarım Bakanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ Başkanlığında Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM ile birlikte 23 ilde yürütülen “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi” öğrencileri 2017 yılı ilk toplantılarını yaptı.
Anadolu Mektebi Öğrencileri Çalışmalarına Başladı

     İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Toplantı Salonundaki buluşmada Eski Tarım Bakanımız  Sayın Sami GÜÇLÜ’yü bir dava adamı, adanmış insan olarak tanımlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK:  Bir gençlik yetiştirmek için durmayan, Tarım Bakanımız Sayın  Sami GÜÇLÜ ile beraber olmaktan memnuniyetimi ifade etmek isterim. Konya’da 100 bin kitap dağıtımıyla başlayan ve  yazarları öğrencilerle buluşturan bu çalışma, şimdi de Sakarya’dan sağlam bir faaliyet olarak devam ediyor. Gençler geleceğin yapıtaşları sizlersiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Derslerinizin yanında okur yazarlık yapıyorsunuz. Bu projenin fikir babası olan Bakanımız Sayın Sami GÜÇLÜ’ye ne kadar teşekkür etsem azdır.” dedi.

     Daha önce üniversite öğrencileriyle çalışmalar yaptıklarını anlatan Sayın Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ: “2015’ten itibaren lise öğrencilerimizi okuma gruplarına dahil ettik. Lise öğrencilerimizle de başarılı sonuçlar aldık. Öğretmenlerimiz büyük katkı verdi.” diyerek, kendilerine teşekkür ettiğini belirtti.

     Sayın Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ konuşmasının devamında öğrencilere tavsiyelerde bulunarak: “İnsanoğlu çok yüksek kapasiteli bir varlık. Bu kapasite fark edildiğinde olumsuz şartlar ortadan kalkıyor. Ferdi gayretlerle pek çok şey başarılıyor. Asla kendinizi küçük görmeyin. Yetersiz görmeyin. Yerinde ve doğru hamleler yaptığınız zaman  başarırsınız. Eğitim alt yapımız iyi ancak ideal eksikliğimiz var. Geleceği düşünenler her zaman birkaç adım öndeler.  15-25 yaşlar geleceğin nasıl olacağını belirleyen yaşlar. İdealist insan için hayatın zorlukları zor gelmez. Bu çalışmalarla kültürel yönden kendinizi geliştirerek daha başarılı olacaksınız. Kendi kabiliyetlerinizi fark ederseniz dünyanızı değiştirişiniz.” dedi.

     Daha sonra projenin detaylarını anlatan Sayın GÜÇLÜ,  öğrencilerden gelen sorulara cevap verdi.

14-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.