ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Öğrencileri “Akif’i Anlamak Asım’ı Yaşamak” Paneli Düzenledi

     İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un vefatının 80. Yılında “Akif’i Anlamak Asım’ı Yaşamak” konulu panel düzenlendi.  Panelde Anadolu Mektebi öğrencileri,  Mehmet Akif ERSOY’un Safahat’ı ve Akif’i anlatan 35 kitap okuyarak hazırladıkları metinleri izleyicilerle paylaştılar.
Anadolu Mektebi Öğrencileri “Akif’i Anlamak Asım’ı Yaşamak” Paneli Düzenledi

     Turgut ÖZAL  Konferans Salonu’nda düzenlenen panele İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi öğrencisi Nurane ÖZARSLAN’nın  yönettiği panelde,  Özejder Sosyal Bilimler Lisesi  öğrencisi Hacer Hümeyra KOÇAK, 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi öğrencisi Fahrunisa BOZDUMAN, Şehit Erol OLÇOK Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Hatice Kübra KÜRK ve Çağrı İSLAM konuşmacı oldular.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda daha sona Anadolu Mektebi Manifestosu okundu. Panelistler Mehmet Akif ERSOY’u, şiirleri, kişiliği, İslam anlayışı, meali ve Kur’an- Kerim’e ilgisi başlıkları altında anlattılar. Birbirinden güzel akademik sunumlarla Akif’in neden büyük bir şair ve fikir adamı olduğunun gerekçeleri ortaya kondu.

     Panel sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, daha önce Akif Okumaları olarak yürütülen çalışmaların Milli Eğitim Bakanlığımız bünyesinde Anadolu Mektebi olarak yürütüldüğünü belirtti. Konuşmasının devamında: “ Bu yapı içerisinde  derslerinin yanında kitap da okuyarak burada bu güzel paneli gerçekleştiren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Dinimizin ilk emri ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ ayeti gereğince okumayı bir yaşam biçimi haline getirmek ve geleceğe yön vermek zorundayız.” dedi. 

22-12-201622-12-201622-12-201622-12-201622-12-201622-12-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.