ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Almanya’dan “Vatanıma Gidiyorum” Projesi Kapsamında İlimize Gelen Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü Ziyaret Ettiler.

      BaşbakanlıkYurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Evliya Çelebi Programı “Vatanıma Gidiyorum” Projesi kapsamına ilimize gelen 20 Kur’an Kursu öğrencisi İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret ettiler.
Almanya’dan “Vatanıma Gidiyorum” Projesi Kapsamında İlimize Gelen Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü Ziyaret Ettiler.

      Öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, “Sizleri burada misafir etmekten dolayı mutluyuz.  Yurt dışında yaşayıp Türkiye ile bağlantısı devam eden gençlerimiz asli unsurlarını, benliklerini, anadillerini unutmuyor. Tatillerinde bile ülkemize gelmeyip başka ülkelere gidenlerin olduğu günümüzde  “Vatanıma Gidiyorum” Projesini çok önemli buluyorum. Bu nedenle bu projeyi  hayata geçirenlere teşekkür ediyorum. Artık ülkemizdeki şartlar Avrupa’dan daha iyi. Sizlerin üniversiteyi burada okumanızı istiyorum. Kendinize hedef belirleyip çok çalışarak örnek olmak size düşen önemli bir görev olduğunu, Türkiye’yi, değerlerimizi temsil ettiğinizi unutmayın. Sizlere güveniyoruz.” dedi.

      Proje ekibi, 10-12 Ekim tarihlerinde Konya’da  Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesinde misafir olarak 57 ülkeden gelen öğrenciler  ile birlikte derslere katıldılar. Ayrıca Konya ve Nevşehir illerinin tarihi ve kültürel mekânları gezdiler.

      Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Islamısche Gemeınde zu Wıtten e.V. (Witten Sultan Ahmet Camii), Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÇORİMDER ortaklığında gerçekleştirilen  “Vatanıma Gidiyorum” projesi ile 20 Kuran Kursu öğrencimiz 8 gün ilimizde misafir edilecektir.

      Misafir öğrenciler, Çorum Belediyesi kültür merkezlerinde ebru, tezhip vb.  kültürel etkinliklerin yanı sıra sportif  etkinliklere katılacaklar.  Günü birlik Amasya, İskilip, Alaca ve Osmancık ilçelerine geziler yapılacaktır. Proje süresince katılımcı gençlerimiz  Çorum İmam Hatip Okullarından öğrenciler ile birlikte 20 Ekim 2016 Perşembe günü  şiir gecesi düzenlenecektir.

       “Vatanıma Gidiyorum” projesi ile; Almanya’da yaşayan üçüncü ve dördüncü kuşak gençlerin dini ve milli değerlerini  sağlamlaştırarak, ülkemiz ile bağlarının güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

14-10-201614-10-201614-10-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.