ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Alacalı Hayırseverlerden Okul Yapılmak Üzere Arsa Bağışı.

Alacalı hayırseverlerimiz Selahattin, Secaattin ve Mehmet COŞKUN isimli üç kardeş Alaca ilçemizde İmam Hatip Lisesi yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığımıza 13.000 metrekare arsa bağışladılar.
Alacalı Hayırseverlerden Okul Yapılmak Üzere Arsa Bağışı.

Çorum Valimiz Sayın Ahmet KARA’nın makamında düzenlenen protokol imza törenine hayırseverlerimiz Selahattin, Secaattin ve Mehmet COŞKUN’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Alaca Belediye Başkanı Muhammet EYVAZ, Başkan Yardımcısı Yüsüf BÜKÜŞ ve Alaca İlçe Mili Eğitim Müdürü Hürrem DURSUN katıldı.

 

Valimiz Sayın Ahmet KARA yapmış olduğu konuşmasında Alacalı hayırseverlerimize teşekkür etti. 2002 yılından beri devletimizin eğitim öğretime fevkalade önem verdiğini belirten Valimiz Sayın Ahmet KARA, “devletin eğitime verdiği önem kadar hayırseverlerimizde böylesi kıymetli bağışları ile eğitime katkı veriyorlar. Buda devletimiz, insanımız ve bizim için fevkalade güzel bir husustur. İlanihaya sürecek, hayırseverlerimizin amel defterlerine çokça sevaplar yazılacaktır” dedi.

 

Valimiz Sayın Ahmet KARA, “3 hayırsever kardeşimiz Alaca ilçemizde İmam Hatip Lisesi yapılmak şartıyla 13 bin metrekare arazilerini Milli Eğitim Bakanlığımıza bağışlıyorlar.  Hayırseverlerimizin talebi üzerine Hafız Süleyman Coşkun Anadolu İmam Hatip Lisesi adı verilecektir. İnşaatına ise en kısa zamanda başlayıp eğitim öğretime sunacağız. Hayırseverlerimizi ben tekrar kutluyorum, Allah kendilerinden razı olsun. Okul faaliyetlerini de gördükçe eminim ki çok mutlu olacaklar, hayırlı uğurlu eylesin” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK de Selahattin, Secaattin ve Mehmet COŞKUN hayırseverimizin; “hayırlı hizmetler yapılsın diye bağışlıyoruz” diyerek bağışladıkları arazide okul binasının en kısa zamanda yapılarak eğitim öğretim hizmetine sunulacak. Milli Eğitim Müdürümüz BÜYÜK, “Eğitim öğretime anlamlı bir bağışta bulundukları için hayırseverlerimizi kutluyorum. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

 

Hayırseverlerimiz, Valimiz Sayın Ahmet KARA, Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK ve Alaca Belediye Başkanı Muhammet EYVAZ protokolü imzalamaları ile tören sona erdi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.