ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi ve Bilinçlendirme” İstişare Toplantısı Yapıldı

“Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi ve Bilinçlendirme” İstişare Toplantısı Yapıldı

Sağlık Bakanlığının yanlış, gereksiz, etkisiz ve yüksek maliyetli ilaç kullanımını azaltmak ve ortadan kaldırmak amacıyla başlatmış olduğu “Akılcı İlaç Kullanımı (AİK) Eğitimi ve Bilinçlendirme” faaliyetleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerekli desteğin sağlanması amacıyla işbirliği toplantısı yapıldı.

 Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN, İl Sağlık Müdürü Sayın Ömer SOBACI,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Özcan KUŞCU, Sağlık Hizmetleri Başkanı Arif PİLGİR, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Emine PAYDAR,  Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Onur YILDIRIM, Uzman Doktor Mustafa KUMAŞ ve Müdürlüğümüz AR-GE Birimi Koordinatörleri katıldı.

 Toplantıda Akılcı İlaç Kullanımı konusunda eğitimim önemi üzerinde durularak okullarımızda öğrencilerimize ve velilerimize dönük olarak düzenlenecek eğitim toplantıları, seminerler ve ilgili derslerin müfredatlarıyla konunun ilişkilendirilmesi hakkında planlamalar yapıldı.

28-02-201928-02-2019

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.