ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akıl Oyunları Başladı.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çorum Belediyesi arasında imzalanan “Akıl Oyunları” projesi kapsamındaki turnuvalar başladı.
Akıl Oyunları Başladı.

Çorum il genelinde eğitim alan ilk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan proje, Çorum Belediyesi NFK Gençlik Merkezinde uygulanıyor.

Akıl oyunları turnuvaları açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız sayın Kadir SÖNGÜT; Zihinsel becerileri  üst seviyeye çıkartarak etkin kullanımının sağlanması eğitimin temel mantığını oluşturur, dedi. Bu amaca hizmet etmek üzere her türlü imkânın değerlendirildiğini belirten SÖNGÜT; Çocukların, temel olarak hayatı oyunlarla öğrendiklerini, proje ile de oyun oynarken üst düzey zihinsel becerilerin de geliştirilmesini amaçlandığını söyledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına eğitim konusunda desteklerini esirgemeyen Çorum Belediyesine de teşekkür etti.

Çorum Belediyesi Gençlik Merkezleri Genel Koordinatörü Mahmut YABACIOĞLU’da; Belediye olarak sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışı gereği özellikle eğitim alanında her türlü desteğe açık olduklarını, gelecek nesilleri yetiştirmenin özveriyle mümkün olabileceğini söyledi.

Akıl oyunları projesi kapsamında düzenlenen turnuvalarda 6 farklı alanda yarışmalar yapılıyor. Toplamda 51 madalya, 30 adet kupa sahiplerini 18 Ocak Pazar gün bulacak. Turnuvaların ödül töreni ise Necip Fazıl KISAKÜREK GENÇLİK Merkezinde 18 Ocak Pazar günü saat:14.00’te yapılacak.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.