ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimize “Türkiye’de Demokrasi Serüveni Ve 15 Temmuz Süreci” Konulu Seminer Düzenlendi

     Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından  aday öğretmenlere yönelik düzenlenen “Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci” konulu  seminer Müdürlüğümüz Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Aday Öğretmenlerimize “Türkiye’de Demokrasi Serüveni Ve 15 Temmuz Süreci” Konulu  Seminer Düzenlendi

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasından sonra 15 Temmuz darbe girişimini anlatan sinevizyon  gösterisi izlendi.

     Programda Aday öğretmenlere yönelik bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak milletimiz sokakları ve meydanları doldurarak hatta ölümü göze alarak bu girişimi engelledi. Milletimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretiyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdı. Dış mihraklar bugün de fitne üretme çabasında olduklarını görüyoruz. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi bugün de bir olacağız, birlikte hareket edeceğiz.

     Bizler eğitim ordusunun neferleri olarak sorumluluğumuz büyük. Eğer biz evlatlarımıza sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkacaktır. O boşlukları birileri dolduracaktır. O nedenle ülkesini milletini seven, tarihini tanıyan, dinini doğru kaynaklardan öğrenen, kendi değerleriyle barışık nesiller yetiştirmek için çok çalışmak zorundayız. Çünkü ülkemizi emanet edeceğimiz gençleri biz yetiştiriyoruz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de dediği gibi: “Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister.”

     Bu vesileyle, vatan uğruna canlarını veren Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yeni adım attığınız bu kutsal meslekte hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

17-12-201617-12-201617-12-201617-12-201617-12-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.