ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Birinci Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

      Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Birinci Değerlendirme Toplantısı, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Müdür Yardımcımız Sayın Kadir SÖNGÜT ve aday öğretmenler katıldı.
Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Birinci Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

      Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından aday öğretmenler adına bir konuşma yapan Gamze KABASAKAL, eğitimin dinamik bir süreç olduğuna dikkat çekerek “Öğretmen sorunun değil çözümün bir parçasıdır. Her şartta, Mustafa Kemaller, Fatihler, Mimar Sinanlar yetiştirmeyi kendisine bir hedef olarak görmelidir” dedi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK aday öğretmenlere yaptığı konuşmasında; “Öğretmenlik, fedakârlıkla yoğrulmuş gönül işçiliğidir; doğudan batıya, güneyden kuzeye ülkemizin her coğrafyasında, her ikliminde canla başla fidanlar yetiştirmektir. Öğretmenlik yön gösteren, yol açan, örnek olan kişilerin mesleğidir.”

      Sayın BÜYÜK: “Bilgili, donanımlı, sürekli kendini yenileyen, evrensel değerlere sahip öğretmenlerden mahrum milletlerin, eğitim sisteminde çağı yakalayabilmesi mümkün değildir. Böyle milletler ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan gelişemeyecek, geleceğin dünyasında da var olamayacaklardır. İşte bu yüzden gelecek nesillerimizin yetişmesi adına umut bağladığımız asıl güç öğretmenlerimizdir. Çünkü geleceğin Büyük Türkiye´si sizin ellerinizde şekillenecektir.

      Öğrencilerimiz bizim öz evlatlarımız gibidir. Öğrenci merkezli çalışarak, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza fedakârlıktan kaçınmayın. Dünyanın en huzurlu ve mutlu insanı, görevini hakkıyla yaptığına inanan, vicdanı rahat olan insandır. Üstlendiğiniz bu kutsal görevde hepinize başarılar diliyorum” dedi.

      Programın sonraki bölümünde EBA üzerinden canlı olarak Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI ve Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun konuşmaları takip edildi.

      Sözlerine, "Değerli meslektaşlarım" diye başlayan Sayın DAVUTOĞLU: “Öğretmenliğin kaynağı unvan değil, sevgidir. Adım attığınız meslek, insanlık tarihinin en kadim mesleğidir. Hiçbir şey, hiçbir dış faktör, hoca ile talebe arasına giremez. Bir kez öğretmen olduğunuz bir kez bunu tattığınız zaman; bunu mesleki haz olarak değil, insani haz olarak yaşadığınız zaman, hep hoca olmak, hep öğrenci olmak istersiniz" diye konuştu. 

      “Öğrenciye bir sene ders vereceğim, sonra benden ayrılacak birisi´ olarak bakmayın. O sevgi, yüreğinizde varsa siz gerçek öğretmensiniz. Öğrencilerinize muhabbetle bakın, gözlerinin içine bakın. Ders anlatırken, onlara bir şey söylerken, nasihat ederken emredici bir tonla değil, bir annenin, bir babanın çocuğuna baktığı üslupla ve sadece muhabbetle bakın. O muhabbet onda kalıcı bir etki yapacaktır. Dolayısıyla mesleğimizin kaynağı sevgidir, sevgidir, sevgidir, o olmadan hiçbir şey olmaz” dedi.

01-04-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.