ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açıköğretim Kurumları Sınavı Öncesi Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Açıköğretim Kurumları Sınavı Öncesi Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İL MEM SARI başkanlığında 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan Açıköğretim Kurumları 2.Dönem sınavı öncesi e-konferans yoluyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ayhan GEYLANİ, sınav yapılacak ilçelerin İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve sınav yapılacak okul müdürleri katıldı.

SARI yaptığı açıklamada, Açıköğretim kurumları 2.dönem sınavının 3 oturum halinde yapılacağını, Merkezde 15 okul 684 salonda, Alaca 2 okul 69 salonda, Bayat 2 okul 60 salonda, İskilip 2 okul 68 salonda, Kargı 2 okul 68 salonda, Osmancık 2 okul 73 salonda ve Sungurlu 4 okul 131 salonda olmak üzere toplamda il geneli 29 okul, 1124 salonda 16542 öğrencinin katılımı ile gerçekleşecektir, açıklamasında bulundu.

İL MEM SARI "Pandemi sürecinden dolayı bu sınavlarda alınacak tedbirler büyük önem arz etmekte. Bakanlığımız tarafından sınav uygulanacak her okula yüzey temizleyici dezenfektan, el dezenfektanı, maske ve koruyucu siper maskenin gönderilmesine başlandı. Her kişiye 3 adet maske oturum öncesinde verilecek. Okul bahçelerine sınava girecek öğrenci haricinde hiç kimse alınmayacak. Sınava girecek olan kişiler bahçede bekletilmeden sınıflara alınacak olup, gerekli tüm sağlık tedbirleri alınmış olup hassasiyet ile çalışmalar devam etmektedir" dedi.

İL MEM SARI sınava girecek olan öğrenci, öğretmen ve görevli personele başarılar diledi. Toplantı iyi dilek ve temenniler ile son buldu.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.