ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“AB´yi Öğreniyorum” Projesi Ödülleri Törenle Dağıtıldı.

"AB´yi Öğreniyorum" Projesi Kapsamında İlimizde düzenlenen "Kısa Öykü", "Resim" ve "Slogan" Yarışmaları ödül töreni İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, “Bana AB’yi Anlat” yarışmalarında dereceye giren öğrencileri tebrik ederek ödüllerini takdim etti.
“AB´yi Öğreniyorum” Projesi Ödülleri Törenle Dağıtıldı.

“AB’yi Öğreniyorum” projesi 81 ilde 7,8,9. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Kısa Öykü", "Resim" ve "Slogan" yarışmaları düzenlenerek yürütülen bir projedir. 

Projenin amacı; 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmaktır. Projesi Kapsamında İlimizde düzenlenen "Kısa Öykü", "Resim" ve "Slogan" Yarışmaları jüri üyelerinin değerlendirilmesi sonucunda belirlendi. 

Ödül dağıtım töreninde kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; Bakanlığımız “Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor" Projesi ile 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmayı amaçlamıştır. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eden BÜYÜK, bu yarışmanın her sene yapıldığını, gelecek sene de katılımın artarak devam etmesi gerektiğini ve gelecek yarışmada Türkiye derecesi beklediğini söyledi. Ayrıca Sayın Büyük, bu tür yarışmaların öğrencilerin özgüvenini artırmada son derece önemli olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yarışmalarda birinci olan okullarımız öğrencilerine, öğretmenlerine ve okullarına ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK ve törene katılan okul idarecileri tarafından verildi.


Bana AB´yi Anlat" Kısa Öykü Yarışması 81 ilde yer alan tüm liselerin 9.sınıf öğrencilerine yöneliktir. İlimizde yarışmaya 8 eser katılmıştır, Slogan Yarışması 81 ilde yer alan tüm ortaokulların 8.sınıf öğrencilerine yöneliktir. İlimizde yarışmaya 13 eser katılmıştır. Resim Yarışması 81 ilde yer alan tüm ortaokulların 7.sınıf öğrencilerine yöneliktir. İlimizde yarışmaya 14 eser katılmıştır.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.