ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5 Okulumuza “Beslenme Dostu Okul” Sertifikaları Törenle Verildi

Sağlık Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında 21.01.2010 tarihinde imzalanan protokol ile ülkemizde başlatılan "Beslenme Dostu Okul Programı" Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel ve kamu; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsamaktadır.
5 Okulumuza “Beslenme Dostu Okul” Sertifikaları Törenle Verildi

Bu protokol ile ülkemiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının  geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

04.11.2015 Çarşamba günü 19 Mayıs İlkokulu Konferans Salonunda  yapılan Törene, Valimiz Sayın Ahmet KARA, Vali Yardımcımız Sayın Savaş TUNCER, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Sayın Kadir SÖNGÜT, İl Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Adem BARIŞ, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile tüm okul müdürleri katıldı.

“Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması, iyi uygulamaların desteklenmesi, okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir. Proje kapsamında; 19 Mayıs İlkokulu, 23 Nisan Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Başöğretmen Anadolu Lisesi  olmak üzere 5 okulumuza “Beslenme Dostu Okul” sertifikaları Valimiz Sayın Ahmet KARA tarafından verildi.

Sertifika töreninde konuşan Valimiz Sayın Ahmet KARA sertifika alan okul müdürlerine teşekkür ederek, diğer okullarımızın da benzer çalışmalar için gayret göstermelerini beklediğini söyledi.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.