ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“5 Eser 5 Yazar” Projesinin Açılışı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM Tarafından Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Çorum Belediye Başkanlığı ortaklığında yürütülmekte olan “5 Eser 5 Yazar” projesi görkemli bir açılışla başladı. 
“5 Eser 5 Yazar” Projesinin Açılışı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM Tarafından Yapıldı.

Belediye Başkanlığı Buharaevler Kültür Merkezinde yapılan törene Çorum Valisi Sayın Ahmet KARA, Milletvekilleri TBMM İdare Amiri Sayın Salim USLU, TBMM Plan Bütce Komisyonu Üyesi Sayın Cahit BAĞCI, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM, Çorum Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Tarım Eski Bakanı Sayın Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ ve çok sayıda daire amiri katıldı.

Yapılan Protokol konuşmalarında Necip Fazıl KISAKÜREK’İN hayatından kesitler anlatılırken, Üstadın bakış açısı, fikirleri ve şiirlerinden de örnekler verildi.

 

Açılış töreninin arkasından araştırmacı-Yazar Mehmet ÇETİN, Üstadın Bab-ı Ali kitabıyla ilgili söyleşide bulundu.

Projenin öğleden sonraki faaliyetlerinde ise yine Buharaevler Kültür Merkezinde Necip Fazıl eserleri üniversite okuma gurubu öğrencilerinin paneli ve Üstadın hayatından kesitlerin anlatıldığı belgesel izletildi ve resim sergisi açıldı. Özejder Sosyal Bilimler Lisesinde ise üniversite okuma gurubundan oluşan öğrenciler panel düzenledi.

 

5 ESER 5 YAZAR projesi bir hafta boyunca dolu dolu etkinliklerle devam edecek. 

Öğleden sonra düzenlenen programda Üniversite okuma grubu öğrencilerinin paneli ve resim sergisi açılışı yapıldı.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.