ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“5 Eser 5 Yazar Projesi” Protokolü İmzalandı.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çorum Belediyesi arasında “5 Eser 5 Yazar” projesi imzalandı. Necip Fazıl Kısakürek’in doğumunun 111. Yıldönümü münasebetiyle yazarın eserleri ve fikirleri ile gençler tarafından tanınması ve anlaşılmasını hedefleyen proje kapsamında Çorum il merkezinde bulunan liselerde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 
“5 Eser 5 Yazar Projesi” Protokolü İmzalandı.

Proje imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Necip Fazıl KISAKÜREK tarihimizdeki köşe taşlarından biridir. Bir fikir adamı olarak yaşadığı toplumun çok ilerisinde bakış açısına sahip olan yazar, gerek eserleri gerekse insani yönüyle gençlerimize ışık tutacak, onlardaki bilinci artıracak bir vizyona sahiptir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin fikirsel, düşünsel ve sanatsal her alanda donanımlı bireyler haline gelmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içerisindeyiz.” dedi.

Çorum Belediyesi adına projeyi imzalayan Başkan Yardımcısı Turhan CANDAN ise: “ Necip Fazıl KISAKÜREK toplumun temel dinamiklerini harekete getiren söylemleri, şiir sanatının tüm incelikleriyle harmanlamış, duygu süzgecinden geçirerek adeta herkesin kendini bulduğu şaheserler ortaya koymuş çağlar ötesi bir insandır. Eserlerinde işlediği temalara bakıldığında toplumun ne kadar kanayan yarası varsa parmak basmış, çözüm yollarını da yine mısraları ve kelimeleri arasına ustalıkla gizlemeyi bilmiştir. Böyle bir abide şahsiyetin toplumla buluşması için elbette ki elimizden geleni yapmalıydık. İl Milli Eğitim Müdürümüze böyle bir buluşma imkânını verdiği için teşekkür ediyor, projenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Proje kapsamında yazarın eserlerinden seçilen 5 tanesi liseli gençler tarafından okunacak. Okunan eserlerle ilgili olarak çalışma yapmış 5 yazar farklı tarihlerde gençlerle buluşacak. Ayrıc yazarın şiirlerini güzel okuma yarışmaları ve geziler düzenlenecek.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.