ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5 Eser 5 Yazar Projesi Başlıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Çorum Belediyesi arasında yürütülmekte olan “5 ESER 5 YAZAR” projesi 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü başlıyor. 
5 Eser 5 Yazar Projesi Başlıyor.

5 günde toplam 23 dev program yapılacak. Necip Fazıl KISAKÜREK’in 111. doğum yıldönümünü anma etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan programlarda, ülke çapında tanınmış akademisyenlerin katılacağı söyleşiler, şiir dinletileri, paneller, tiyatro gösterileri yapılacak.

Proje hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; “ Necip Fazıl KISAKÜREK gibi evrensel bir kimliğe sahip sanatkârın hayatı ve eserleri gelecek kuşaklarımızın hayatı anlamlandırmasında çok büyük etkiye sahiptir. Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geleceğimizin teminatı gençlerimizin en iyi şekilde yetişebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bunun gibi projelerle, gençlerimiz kökü mazide olan atiye bir adım daha yaklaşacaklar. Bu kapsamda desteklerini esirgemeyerek Çorum için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan başta Valimiz Sayın Ahmet KARA’ya, Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer KÜLCÜ Bey’e, Tarım Eski Bakanı Sami GÜÇLÜ Bey’e ve projede görev alan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.  

 

Proje kapsamında, Necip Fazıl KISAKÜREK’in 5 kitabı 5 yazar tarafından öğrencilerimize ve halkımıza anlatılacak. 5 gün sürecek program dahilinde Necip Fazıl’a dair paneller, şiir dinletisi ve Necip Fazıl’ın ”Bir Adam Yaratmak” isimli tiyatro eseri sergilenecek.
Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.