ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3D Studio Max Öğretimi Projesi Başlıyor

3D Studio Max Öğretimi Projesi Başlıyor

       İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, mesleki eğitimi geliştirmek ve cazip hale getirmek için Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ile yeni bir projeye imza attı. 3D Studio Max Programının mesleki ve teknik eğitim veren okullarımızda öğretilmesi için hazırlanan proje, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YILMAZ ve OKA İl Koordinatörü Özden Özgür YALÇIN arasında imzalanan protokol ile hayata geçirildi.

    3D Studio Max programı video, animasyon ve görsel efektleri içinde barındıran interaktif 3D uygulamalarını oluşturmakta kullanılmaktadır. 3D Modelleme Programı öğrencilerimizin tasarım becerilerini geliştirmede en etkili araçlardan birisi olacaktır. 

      Bu kapsamda, Meslek Teknik Liselerimizde görev yapan yirmi öğretmenimize ''3D Studio Max Eğitmen Eğitimi Kursu'' verilecektir. Eğitim süresi beş gün ve kırk saat olacak şekilde planlanmıştır. Projenin ikinci aşamasında ise Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarımızda görev yapan 681 öğretmenimiz ve öğrenim gören 6041 öğrencimize ulaşılması hedeflenmektedir.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.