ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle Engeli Öğrencilerimizden Milli Eğitim Müdürümüze Anlamlı Ziyaret

Çorum Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürlüğü ve Çorum Belediye Başkanlığı Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü makamında ziyaret ettiler.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle  Engeli Öğrencilerimizden Milli Eğitim Müdürümüze Anlamlı Ziyaret

Milli Eğitim Müdürlüğümüze ilk ziyareti, Çorum Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürlüğü öğrencileri okul müdürü, öğretmen ve velileri birlikte yaptı.

Ardından Çorum Belediye Başkanlığı Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün misafiri oldular.

Misafirlerini kapıda karşılayan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ile engelli öğrencilerimiz, velileri ve öğretmenleri arasında keyifli bir sohbet gerçekleşti. Çorum Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürlüğü engelli öğrencileri Ahmet DİKER ve Özgür ŞEN, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e çiçek sundular.

 

 

Çorum Belediye Başkanlığı Engelli Eğitim Merkezi Müdürü Zehra Betül ÖZSEÇER ile birlikte ziyarete gelen Arap Murat AKKOYUNLU, Bekir MADAN, Yeter KAYA ve İnci DEMİRde Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ile makamda sohbet ettiler. Tekerlekli sandalyeleri ile Milli Eğitim Müdürlüğü binasının üçüncü katına sorunsuz bir şekilde çıkmış olmanın mutluluğunu da yaşayan öğrencilerimiz Milli Eğitim Müdürümüze tablo hediye ettiler.

Ziyaretlerden dolayı memnuniyetini ifade eden Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK;
3 Aralık Dünya Engeliler günü münasebetiyle Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizde Farkındalık oluşturmak, Engellilerimizin 1 gün değil 365 gün hatırlanması amacıyla bu yıl daha fazla etkinlik düzenlendiğini, Devletin her türlü hizmeti sunmak durumunda olduğunu ancak engelli noktasında devletten önce toplumunda bir şeyler yapması gerektiğine dikkat çekti.

 

Zorlukları yaşayarak düzeltmek değil, bir başkasının zorluğu benimde onu düzeltme zorunluluğum var, bunun farkında olmam gerekiyor diyen, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; toplum olarak hepimize görev düşüyor. Hepimize sorumluluk düşüyor. İşte bunun farkına varır isek daha huzurlu, toplumla barışık, herkes hayatında daha mutlu yaşam sürmüş olur şeklinde konuşarak ziyarete gelen öğrenci, veli ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

 

 

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.