ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018 2019 Eğitim Öğretim Yılı Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2018 2019 Eğitim Öğretim Yılı Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz katıldı. Çorum Öğretmenevinde yapılan toplantıda il merkezinde ve ilçelerimizde 2018 2019 eğitim öğretim yılı genel ve 2019 2020 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmaları değerlendirilmesi  yapıldı.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN : "2023 Eğitim Vizyonu'nun temel amacı; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir. İlimizde 2023 Eğitim Vizyonu ile ilgili çalışmalar eğitimin tüm paydaşlarıyla birlikte tüm hızıyla devam etmektedir. Bu alandaki çalışmalar süreklilik arz etmelidir. Akademik çalışmaları  sosyal ve kültürel faaliyetler ile destekleyerek vatanına, milletine bağlı gençler yetiştirmek için durmaksızın çalışmalıyız.

       2023 Eğitim Vizyonu'nda da planlandığı gibi  öğrencilerimize tasarım beceri atölyeleri ile çift kanatlı, akıl ve gönül ışığında eğitim ortamları sağlamalıyız. Okul profili değerlendirme sistemi ile kendini geliştiren okul hedeflenmektedir. Tüm okullarımızın  yeni eğitim öğretim yılına hazırlıklarını bu kapsamda değerlendirmesi gerekmektedir. Gerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri olarak okullarımız hazırlıklarını takip etmeli, gerekli yönlendirmeleri yapmalıyız. Türk Millî Eğitiminin Temel Amaçları ve Genel İlkeleri ile 2023 Eğitim Vizyonu Belgemiz bu çalışmalarda  çercevemiz olacaktır.

     İlimizde bazı okullarımız tasarım beceri atölyelerine örnek teşkil edecek çok güzel çalışmalar yapılmaktadır.Bu çalışmaların artarak devam etmesi, güzel örneklerin  tüm okullarımızda uygulanması için planlamalar şimdiden yapılmalıdır.

    Ayrıca Müdürlüğümüz şubeleri ve birimleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz  sene sonu işlemlerinin eksiksiz ve zamanında tamamlanması okullarımıza  gerekli bilgilendirmeleri ve sürecin takibini yapmalıdır.  Gelecek eğitim öğretim yılı planlamaları için çalışmalara şimdiden başlamalıyız.

    Bu hafta sonu YKS sınavına girecek olan öğrencilerimiz için de  tercih sürecinde rehberlik yapacak İlçe Koordinasyon Kurulları ve komisyonlar için çalışmalar tamamlanmalı, sınava giren her öğrencimize mutlaka danışmanlık hizmeti verilmelidir." dedi.

    Dilek ve temennilerin ardında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN, toplantıya katılanlara teşekkür ederek başarılar diledi.

 

12-06-201912-06-2019

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.