ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım ve Yapılandırma Toplantısı Yapıldı

      Bu yıl TEOG sınavına giren 8. Sınıf öğrencilerimizin kendi ilgi ve kabiliyetlerini birlikte değerlendirerek, daha bilinçli bir tercih yapabilmelerine yardımcı olmak amacıyla rehber öğretmenlere yönelik tanıtım toplantısı yapıldı.
2016 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım ve Yapılandırma Toplantısı Yapıldı

      Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, meslek lisesi müdürleri ile ortaokul rehber öğretmenleri katıldı.  Toplantıda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Eğitim beşikten mezara kadardır. Çorumda eğitimi daha iyi noktalara taşımak için çalışıyoruz. Okul öncesinde % 90  okullaşma oranına ulaştık. İlçelerimizde ikili eğitimden normal eğitime geçmiş durumdayız. Bugün, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununda, ‘Yöneltme ilköğretimde başlar; yanılmaları önlemek ve muhtemel gelişmelere göre yeniden yöneltmeyi sağlamak için ortaöğretimde de devam eder’ ifadesi gereğince,  öğrencilerimize daha iyi rehberlik yaparak daha iyi yönlendirebilmek için buradayız. Öğrencilerimiz ilgi istidat ve kabiliyetlerine göre meslek liselerine göndermek daha doğru olacaktır.  Bu konuda rehber öğretmenlerimize büyük sorumluluk düşüyor. Çorum bir sanayi bölgesi. Organize Sanayi bölgemizde TOBB Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesini açtık. Dünya değişiyor. Endüstride Mekanik, Elektronik, Otomasyon, Bilgisayar olarak adlandırabileceğimiz 4.0 dönemi başladı. Eğitimin de buna hazır hale gelmesi lazım. Yine sanayide yabancı  dil bilen elemana ihtiyaç var.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okul, sanayi işbirliğini önemsiyoruz. Meslek edinmek altın bilezik sahibi olmak demektir. Öğrencilerimize, velilerimize bu konuda iyi rehberlik yapmalıyız. Bu çalışmanın başarılı olmasını diliyor, emeği geçenlere ve siz katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

      Programın sonraki bölümünde meslek lisesi müdürleri okulların tanımını içeren birer sunum yaparak, sorulara cevap verdiler.

11-05-201611-05-201611-05-201611-05-2016

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.