ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Okul Müdürleri ile Sene Başı Toplantısı Yapıldı.

      2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün  katıldığı toplantıda İlimizdeki eğitim süreçleri değerlendirildi  ve yeni eğitim öğretim yılında planlanan faaliyetler görüşüldü.
2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Okul Müdürleri ile Sene Başı Toplantısı Yapıldı.

      İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz  ile okul müdürlerinin katıldığı toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, yeni eğitim öğretim yılının ülkemiz, milletimiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK konuşmasında: “Mustafa Kemal ATATÜRK’ün gösterdiği hedefe doğru yol alırken, vatanını, milletini seven bireyler  yetiştirme sorumluluğu ile hareket etmeliyiz.  Vatandaşımız olan her birey bizim hedef kitlemizdir.  Birinci önceliğimiz vatan sevgisi. Öğrencilerimizi akademik başarı yanında sosyal kültürel yönden de geliştirmeye çalışmalıyız. Anaokulundan başlayarak resmi, özel demeden hepinizin gereken fedakarlığı göstereceğinize inanıyorum. 15 Temmuz ve sonrasında devlete sahip çıkma adına yaptığınız katkılar için hepinize teşekkür ediyorum.

      Yolumuza devam ederken farkındalık oluşturmak, aidiyet kazandırmak önemli.  Sınıfımızı, okulumuzu, şehrimizi, sevmemiz gerekiyor. Belirli hedeflerimiz olması gerekiyor. Bu günü düne göre kıyaslamak için istatistiksel çalışmalarımız olması gerekiyor. Yaptığımız işe hakim olmalıyız.

      Okullarımızda kura ile sınıflarımızı oluşturmak suretiyle akran öğrenmesini öne çıkardık. Böylece TEOG ortalamalarımız arttı. Bakanlığımız tarafından hazırlanan ölçme ve değerlendirme sayfasında çok sayıda kazanım testleri var. Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi EBA portalından faydalanmaları için yönlendirelim.

      Okul aile birliği ve velilerimizle iyi iletişim içerisinde olalım. Adaletli bir şekilde yaklaşalım. Karşılaştığımız sorunları  hukuk çerçevesinde  çözelim. Sınıf başarılarımızı takip edelim. Vicdanen rahat olabilmek için okulumuza, öğrencilerimize sahip çıkalım. Biz bir aileyiz. Ekip ruhuyla çalışırsak başarılı oluruz. Üzerimize düşeni yaparsak Çorum kazanır, Ülkemiz kazanır.

      Okullarımızın fiziki durumlarının daha da iyileştirilmesine, okullarımızdaki güvenliğe dikkat edelim. Tehlike gelmeden tedbirimizi alalım.

      Konuşmasının sonunda okul müdürlerinden  gelen soruları da cevaplandıran İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK,  yeni eğitim öğretim yılının başarılı ve huzurlu geçmesini dileyerek, katılımcılara teşekkür etti.

05-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-2016

 

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.