ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılına Merhaba ...

.
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılına Merhaba ...

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Seyit Ali BÜYÜK, yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili açıklamada bulundu;

Yeni bir eğitim öğretim yılına başlarken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerin, büyük fedakârlık ve idealizmle hizmet veren öğretmenlerimizin heyecanlarını ve coşkularını yürekten paylaşıyoruz. 

Her yönden gelişmiş güçlü bir ülke hedefine doğru ilerleyen ülkemizin en büyük umudu, okul sıralarında oturan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Onlar parlak geleceğimizin, yarınlarından emin, istikrarlı, mutlu ve huzurlu bir Türkiye’nin habercileridir. 

Eğitim ve öğretim, sürekli yenilenmeyi, gelişmeyi, öğretmenden öğrencisine kadar herkese değişimin takipçisi olmayı zorunlu kılan, her dönemde önceliğini koruyan dinamik bir alandır. Bu dinamik ortamda amacımız, her şeyden önce çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmalarını sağlamak, tüm çocuklarımıza en iyi koşullarda eğitim imkânı sunmak, tüm okullarımızı bilim ve teknolojideki yeniliklerden yararlanabilir hale getirmektir. Bu sebeple, eğitim çağındaki çocuklarımızın ve gençlerimizin, okul öncesinden üniversiteye en iyi koşullarda yetiştirilmeleri, donanımlı, birikimli, dünyayı takip eden, çağımızın yeniliklerine hâkim bireyler olarak hayata atılmaları ülkemiz ve yarınlarımız için büyük önem taşımaktadır. Biz de bu bilinçle hareket ediyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. 

Bu düşüncelerle, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başta olmak üzere, tüm eğitim camiamıza ve velilerimize hayırlı olmasını; tüm öğretmen ve öğrencilerimizin başarılı, sağlıklı, mutlu bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.