ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

      2015-2016 eğitim öğretim yılında yapılan çalışmalarla ilgili bilgilerin paylaşıldığı “Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı” müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün başkanlık ettiği toplantıda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz yapılan çalışmalarla ilgili genel bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulundular.

      Okullarımızın eğitim öğretim faaliyetleri, fiziki durumları, hayat boyu öğrenme kursları TEOG,YGS,LYS sonuçları, önceki yıllar göre durum, okullarımızın proje yapma kapasiteleri gibi konuların ele alındığı toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün konuşmasıyla tamamlandı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, konuşmasının başında; ülkemizin varlığına kast eden hainlere karşı dimdik duran, memleket sevdalılarını selamladı. Kahraman vatan evlatlarından bu yolda şehit olanlara rahmet, ailelerine sabr-ı cemil diledi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK konuşmasının devamında: “Siz değerli okul müdürlerimize yapmış oluğunuz başarılı çalışmalardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitim yönetimi olarak öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları, akademik anlamda başarılar elde ederken, ahlaki anlamda da en üst donanıma sahip olmaları öncelikli hedefimizdir. Ülkemizin içinde bulunduğu şu durumda ahlaki donanımın akademik yeterlilikten çok daha önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Vizyonumuzu belirlerken bu önceliğe riayet etmemizin önemi de böylece ispatlanmış oldu. Gerek TEOG gerekse YGS, LYS sınavlarında ilimiz son yıllarda yakaladığı ivmeyi artırarak daha üst sıralara doğru yükseltmiştir. Geçen yıl önceki yıldan, bu yıl da geçen yıldan daha iyi sonuçlar elde ettik. Ülkemiz ortalamasının üzerinde bir ortalama ile eğitim öğretim yılını tamamladık. Bu durum bizi rehavete sürüklememeli. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında bu yıl ki çalışmalarımızın artarak devamı için şimdiden planlamalarımızı yapmalı, çalışmalara başlamalıyız. Bir günümüz bile boşa geçmemeli.  İlimiz merkezden kenara doğru tüm okul seviyelerinde fiziki yeterlilik bakımından çok mesafe kat etmiştir. En ücra köşemizdeki okulumuz bile merkezdeki okullarımızla aynı hatta daha iyi donanıma sahiptir. Bilgiye ulaşma yollarında elimizdeki imkanlar her geçen gün artmakta, dolayısıyla mazeretlerimiz azalmaktadır. Bizlere düşen de çalışmalarımızı artırarak, çeşitlendirerek, geliştirerek, toplumun her katmanına yayarak devam ettirmektir. Çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

22-07-201622-07-201622-07-201622-07-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.