ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Karne Dağıtımı ile Sona Erdi.

Çorum´da 2014-2015 eğitim öğretim yılı, 97 bin öğrenciye karnelerinin dağıtımı ile sona erdi. 
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Karne Dağıtımı ile Sona Erdi.

19 Mayıs İlkokulu´nda karne dağıtım töreni düzenlendi.  Törene; Vali Vekilimiz Sayın Adem SAÇAN, Milli Eğitim Müdür Vekili Yahya ÇOBAN, Maarif Müfettişleri Başkanı İbrahim KABAN,  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT, Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet İNAN, Özcan KUŞÇU, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilere karnelerini Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile birlikte dağıtan Vali Vekilimiz Sayın Adem SAÇAN, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek, güzel bir tatil geçirmelerini diledi.

Vali Vekili Sayın Adem SAÇAN, ülkemizde eğitim düzeyinin daha da arttığına dikkat çekerek, teknolojinin ilerlediğini, kendilerinin öğrencilik yıllarında çoğu kişinin evinde radyonun dahi olmadığını, günümüzde ise Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet dağıtıldığını ve bu şekilde öğrencilerin daha iyi eğitim almaları yönünde önemli bir katkının sağlandığını söyledi.

Kısa sürede önemli gelişmelerin gerçekleştiğini, artık her ilde üniversitenin olduğunu, Anadolu´daki üniversitelerinde zaman içerisinde köklü üniversiteler gibi olabileceğini belirtip ailelere tavsiyelerde bulunan Vali Vekili Sayın Saçan, “Öğrenciler birer yarış emtiası değil. Çocukların başarısı kadar mutluluğu da düşünülmeli ve ihmal edilmemeli. Zira çocuklukta yaşanamayan mutluluğun eksikliği ilerleyen yaşlarda ortaya çıkıyor.Yaz tatili için çocuklarına bisiklet hediye eden veliler, kullanım konusunda da kontrolü elden bırakmasınlar. 

Unutmayalım ki başarısız çocuk yoktur. Aile ve okulun da başarı ya da başarısızlık hususunda sorumluluk taşır. Çocuklarımızın hepsi zeki, yeter ki onların taşıdığı zekayı ortaya çıkartabilelim. Eğitimde başarı çıtasının daha da yükselmesi temennisiyle tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.”

19 Mayıs İlkokulu´nda düzenlenen karne dağıtımı, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 14 Eylül 2015 Tarihinde Başlayacak.

2015-2016 eğitim öğretim dönemi ilk dönemi 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayıp 22 Ocak 2016 Cuma günü tamamlanacak. İkinci kanaat dönemi, 8 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 10 Haziran 2016 Cuma günü sona erecek.

Lise son sınıf öğrencileri ile diğer üniversiteli olmak isteyen adayların katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 13-14 Haziran, 20-21 Haziran´da 5 oturum halinde gerçekleştirilecek. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) 24 Haziran´da ilan edilecek. TEOG kapsamında yapılan merkezi sınavların tamamını veya bir kısmını kullanan özel okulların kayıt işlemleri ise 24 Haziran-5 Temmuz´da tamamlanacak. Güzel sanatlar lisesi ve spor liselerine öğrenci kayıtları da 10 Temmuz´da yapılacak.

Öğrencilerin liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz´da saat 13.00´e kadar tercihler alınacak. Yerleştirme sonuçları ise 14 Ağustos´ta ilan edilecek.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.