ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle İlimizde çeşitli törenler düzenlendi. Günün ilk töreni Şehitlik Anıtı´nda gerçekleştirildi.
18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü.

Valimiz Sayın Ahmet KARA, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet ÇELİK, Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ ile Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,  Muharip Gaziler ve Kıbrıs Gazileri Derneğince şehitler anıtına çelenk sunuldu. 

Valimiz Sayın Ahmet KARA’nın Şehitlik Şeref Defterini imzalamasının ardından şehit mezarları ziyaret edildi. Valimiz Sayın KARA, protokol üyeleri ve beraberindeki katılımcıların mezarlara karanfil bırakmasının ardından İl Müftüsü Mehmet AŞIK tarafından dua edildi. 

 Devlet Tiyatro Salonunda 100.Yılında Çanakkale Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi.

Valimiz Sayın Ahmet KARA günün önemi ile ilgili konuşmasında, Çanakkale Zaferi´nin, Türk ve dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek, "18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından biri olduğu kadar, inancın, azmin ve kararlılığın da en büyük simgesidir" dedi. Çanakkale Zaferinin kazanıldığı toprakları tüm vatandaşların gezip görmesini tavsiye eden Valimiz Sayın KARA, tüm şehitlerimizi saygıyla, rahmetle, minnet ve şükranla anıyorum diyerek konuşmasını noktaladı.

Jandarma Binbaşı Serdar UĞURLU da günün önemini belirten sunumunda savaş cephelerinde düşman askerleri ve komutanları ile yaşanan ilginç diyaloglardan bahsetti.

Daha sonra Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan 100.Yılında Çanakkale Şehitleri Anma Programı icra edildi. Valimiz Sayın Ahmet KARA ve protokol üyelerinin resim sergisini gezmeleri ile anma programı sona erdi.

 Şehit yakını ve Gaziler Onuruna Öğle Yemeği.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle İlimizde düzenlenen etkinlikler kapsamında Şehit yakını ve Gaziler Onuruna öğretmenevinde öğle yemeği verildi.

Valimiz Sayın Ahmet KARA, protokol üyeleri, Şehit yakınları ve gaziler ile ailelerinin katıldığı yemekli programda, Valimiz Sayın KARA ve protokol üyeleri şehit yakını ve gazilerin masalarını ayrı ayrı dolaşarak sohbet ettiler.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.