ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi Öğrencisi Berkay DEMİR 2018 TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 1. Aşama Sınavında Türkiye derecesi Yaptı.

15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi Öğrencisi Berkay DEMİR 2018 TÜBİTAK  Bilim Olimpiyatları 1. Aşama Sınavında Türkiye derecesi Yaptı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaretlerinde Berkay DEMİR’in başarısı hakkında bilgi veren Okul Müdürü Murat ÖNCÜL: “Öğrencimiz Biyoloji  Öğretmeni Sema MANTI rehberliğinde iki yıldır bir program dahilinde çalışma yürüttüler. 2018 TÜBİTAK  Bilim Olimpiyatları Sınavında Biyoloji dalında Türkiye beşincisi olarak önemli bir başarıya imza attı ve 2. Aşama sınavlarına hazırlık için yaz kampına seçildi.  Yine başarılı olursa Türkiye Bilim Olimpiyatları Milli Takımına seçilerek uluslararası olimpiyatlarda ülkemizi temsil etme hakkını kazanacak.” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Berkay’ın başarısından duyduğu memnuniyeti ifade ederek: “Öğrencimiz boş şeylerle vakit geçirmek yerine ailesi için, vatanı için, milleti için çalışmayı tercih etmiş. Bu başarısı geleceğe daha sağlam adımlarla bakmasına yardımcı olacak. Biz de her türlü desteği vermeye hazırız. Berkay’ı, ailesini, öğretmenlerini ve okul yönetimini fedakar çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

01-07-201801-07-201801-07-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.