ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Konulu Şiir, Hikaye ve Kompozisyon Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

     Çorum Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile yürütülen “15 Temmuz Milli İrade Projesi” kapsamında düzenlenen 15 Temmuz konulu şiir, hikaye ve kompozisyon yarışması ödül töreni yapıldı.
15 Temmuz Konulu Şiir, Hikaye ve Kompozisyon Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

     Buhara Kültür Merkezinde yapılan ödül törenine, Çorum Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Çorum Belediyesi Tesisler Müdürü Sayın Mahmut YABACIOĞLU, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

     15 Temmuz ihanet kalkışmasını anlatan video gösterisinden sonra açış konuşmasına Gençliğe Hitabe’yi okuyarak başlayan Çorum Belediyesi Tesisler Müdürü Sayın Mahmut YABACIOĞLU: “15 Temmuz’daki ihanet kalkışmasına karşı ülkesinin kıymetini bilen gençlerimizle başarılı olduk. Bizler bunu unutmadık, unutmayacağız. Birlikte çok şey yaptığımız Belediye Başkanımıza ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum.” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK de yaptığı konuşmada, 15 Temmuz ihanet kalkışmasını unutmayacaklarını  vurgulayarak: “Hepimiz o gün sokaklardaydık. Şehit ve gazilerimiz var. Şehit olmak için koşan bir milletimiz var. O hainleri affetmeyeceğiz. Gençler, siz de unutmayın ki ülkemizde bayrağımızın dalgalanması ve dinimiz devam etsin.

     Eğitimin kalitesini yükseltmek  için Belediyemizle birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Bu proje kapsamında 87 okulumuzdan 53.053 öğrencimiz yapılan etkinliklere katıldı. Belediye Başkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

     Bu proje ile Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren bireyler yetiştirmek amacındayız.

     Sevgili gençler sizlere düşen bu bilinçle çalışmak ve başarılı olmaktır. Ülkemiz için her zaman şehadete hazırız. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

     Çorum Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ: “Sevgili gençler hepinizi tebrik ediyorum. Bugün 15 Temmuzla ilgili  karanlık noktalar aydınlanıyor. Keşke o gece yaşanmasaydı.  Kara bir gün olarak hatırlayacağımız o günü keşke yaşamasaydık. Bu milletin içinde kendisini gizleyenlerin nasıl bir ölüm makinesine dönüştüklerine şahit olduk. Tanklarıyla toplarıyla milletin üstüne yürüdüler. Fakat milletimiz ardına bakmadan ölüme koştu. Ölümsüzlüğü tattılar. O gece milletimizin sokağa dökülmesiyle hainler pes ettiler. 15 Temmuzda bu milletin evlatları atalarını mahcup etmedi.

     Gençler bu ülkenin geleceği sizlere emanet. Sürekli çalışmak zorundayız. Hepinizi kutluyorum.” diye konuştu.

     Şiir, kompozisyon ve hikaye dallarında öğrencilere ödüllerin verilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesi ile tören sona erdi.

Ortaokullar Kompozisyon Yarışması

1. Muhammed ÇALBIYIK - Mustafa Kemal Ortaokulu

2. Beyza ÇETİNKAYA - Kargı Atatürk Ortaokulu

3. Rabia MARIM - 23 Nisan Ortaokulu

 

Ortaokullar Şiir Yarışması

1. Melike COŞGUN - Alaca Cumhuriyet Ortaokulu

2. Halil BOZDAĞ - Mimar Sinan Ortaokulu

3. Berre Kevser ÖZER - 23 Nisan Ortaokulu

 

Liseler Arası Hikaye Yarışması

1. Mustafa Taha ECEVİŞ - Şht. Abdullah OLÇOK Anadolu Lisesi

2. Amine AVCU - Şht. Erol OLÇOK Anadolu İmam Hatip lisesi

3. Reyyan ÖZKURT - Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi

 

       Jüri Özel ödülü

       Bekir MADAN - Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi

26-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.