ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Kapsamında Taşıma Yapan Araç Şoförlerine Seminer Verildi.

2014/2015 Öğretim Yılında Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim kapsamında taşıma yapan araç şoförlerine 19 Mayıs İlkokulu Konferans salonunda seminer verildi. Seminer İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali Büyük ile İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’nden görevlilerinin katılımları ile gerçekleştirildi. 
Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Kapsamında Taşıma Yapan Araç Şoförlerine Seminer Verildi.

Seminerde katılımcılara hitap eden Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali Büyük, Çorum merkezde 303 yerleşim yerinden 62 taşıma merkezine 194 araç ile toplam 2958 öğrenci taşındığını belirtti. Araç şoförlerine önemli ve hassas bir görev ifa ettiklerini söyleyen Milli Eğitim Müdürü Büyük, Öğrencilerimizin sabah evlerinden alınıp okula bırakılmalarında ve okul bitiminde tekrar evlerine sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaşmalarının çok önemli olduğunu ifade etti.

 

 Ardından taşıma yapan araç şoförlerine; Trafik Kuralları, Servis Araç Sürücülerinin teknik yönden bilgilendirilmesi, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, Kazalarda İlk Yardım Uygulamaları,  6-14 yaş grubu öğrencilerine Hitap etme, Güzel konuşma esasları, Davranış şekilleri ve Sorumlulukları hakkında Hizmetiçi eğitim verildi.

SeminerSeminer

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.