ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şiddetin Önlenmesi ve Okullarımızda Sağlıklı Yaşam Projesi Başlıyor.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uhdesinde ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün işbirliği ile Çorum Merkezde yer alan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Şiddetin Önlenmesi ve Okullarımızda Sağlıklı Yaşam Projesinin açılış toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ ün başkanlığında başladı.
Şiddetin Önlenmesi ve Okullarımızda Sağlıklı Yaşam Projesi Başlıyor.

Projenin tanıtım toplantısında projenin hedef kitlesinin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, öğrenci velileri, idareci, öğretmen ve personellerle okul çevresindeki gençler olduğunu belirten Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR;  Projenin 1.Basamağında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görev yapan idareci, öğretmen ve personellere Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Uzmanlarınca olumlu okul ve sınıf iklimi oluşturma süreci hakkında seminer çalışmaları yapılacağını belirtti.

Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR, Projenin 2. Basamağında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğrenimlerine devam eden öğrencilere okul rehber öğretmenleri tarafından Sağlıklı Yaşam Becerileri Kazandırma konusunda seminerler verileceğini, 3. Basamağında aile eğitim kursları, 4. Basamağında sosyal kulüplerin etkinliklerinin artırılacağı, 5.Basamağında öğrencilerin ilgi, istinat ve kabiliyetleri yönünde uygun faaliyetleri yönlendirilmelerin yapılacağı, 6.Basamağında okul çevresindeki gençlerin meslek kurslarına yönlendirilmelerinin sağlanacağı, daha sonrada yapılan çalışmaların değerlendirme raporları doğrultusunda proje revize edilerek sürdürülebilirliğinin sağlanacağını ifade etti.

Projede görev alacak herkese büyük görevler düştüğünü söyleyen Milli Eğitim Şube Müdürü EKMEKYAPAR; herkesin kendisine düşen sorumluluk ve görevleri en iyi şekilde yerine getireceği noktasında inancının tam olduğunu söyledi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.